SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.09.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.09.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.09.2019]
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Arkadiusz Stando
03.09.2019 21:42

Huawei oskarża rząd Stanów Zjednoczonych, UOKiK nakłada milion złotych kary na firmę żerującą na osobach starszych. W tym samym czasie Google pokazało najnowszą wersję Androida 10, a także poinformowało o czystkach na YouTubie.

Na pewno nie raz słyszeliście o nielegalnych praktykach firm, które naciągały głównie osoby starsze. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że CMSE zaprasza seniorów na badania i bezpodstawnie straszy ich złym stanem zdrowia. UOKiK nałożył na CMSE ponad milion zł kar za oszustwa w postaci naruszania interesów konsumentów i niedozwolonych postanowień w umowach.

Huawei kontra USA - kolejny rozdział

Tym razem to znowu Huawei pozywa rząd Stanów Zjednoczonych. Według oświadczenia przysłanego do Waszyngtonu przez chińskiego giganta technologicznego, służby Donalda Trumpa miały mocno naruszać prawo w stosunku do pracowników Huawei oraz infrastruktury firmowej. Mówi się tutaj o zastraszaniu, podszywaniu się, a nawet braku zgody na wizy. Padły także informacje o cyberatakach.

Android 10 już jest. Aktualizacja pierwszych smartfonów ruszyła

Android 10 zadebiutował 3 września - tak jak przewidywano wedle przecieków. Pierwsze smartfony mogą już korzystać z najnowszego oprogramowania Google'a, jednak lista jest krótka. Na razie to tylko urządzenia Google'a oraz zaprzyjaźnionej firmy Essential. Wśród nich znajdziecie:

  • Pixel
  • Pixel XL
  • Pixel 2
  • Pixel 2 XL
  • Pixel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL
  • Essential Phone

Targi MSPO w Kielcach - różowe GROT-y, prototyp Borsuka i atrapa F-35

W dniach 3-6 września w Kielcach odbywa się XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO. To trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, na którą przyjeżdżają firmy zbrojeniowe z całego świata.

Pełnych rozmiarów makieta myśliwca 5. generacji F-35 stanęła w Kielcach. Model, który pojawił się na targach sprzętu wojskowego MSPO 2019, został ozdobiony biało-czerwoną szachownicą - symbolem Sił Powietrznych RP.

Znaleźliśmy różowe karabiny i pistolety polskiej produkcji. W głowie od razu pojawia się pytanie: "po co"? A odpowiedź jest jeszcze prostsza. "W USA kolorowe pistolety i karabinki cieszą się naprawdę dużą popularnością" - mówi specjalista ds. handlu i marketingu Fabryki Broni "Łucznik", Dominik Łodygowski.

NC+ już nie istnieje. Zamienia się w Platformę Canal+

Oficjalnie od 3 września 2019 roku znika NC+. Zastępuje ją Platforma Canal+. Dla dotychczasowych klientów niewiele się zmienia, ale istnieje możliwość podpisania nowej umowy. W ramach nowego otwarcia, Platforma Canal+ oferuje kilka ciekawych promocji.

Czystki na YouTube. Zniknęło 17 000 kanałów i 500 milionów komentarzy

Wprowadzone w lipcu zmiany w regulaminie YouTube'a właśnie zaczynają zbierać żniwo. Na oficjalnym blogu poinformowano o wynikach półtora miesiąca prac nad walką z mową nienawiści. Z serwisu zniknęło ponad 100 tys. filmów, 17000 kanałów i 500 milionów komentarzy. Jak informuje serwis, 80 proc. tych niewygodnych treści usunięto jeszcze zanim zostały opublikowane. To efekt stosowania algorytmów opartych o uczenie maszynowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)