SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.09.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.09.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.09.2019]
Źródło zdjęć: © KPRM | Krystian Maj
02.09.2019 22:10

W polskiej sieci 5G nie będzie sprzętu Huawei, gdyż dbamy cyberbezpieczeństwo USA. Z Facebooka znikł profil firmy Brand24, która rzekomo pobierała za dużo danych z Instagrama. Łowcy huraganów zajrzeli do środka Doriana, a we wrocławski zoo wykluło się szczególne pisklę.

Choć Donald Trump nie przyjechał do Polski, podpisana została strategiczna deklaracja. USA reprezentował wiceprezydent Mike Pence, Polskę premier Mateusz Morawiecki. Podczas budowy infrastruktury 5G w Polsce nie będzie używany sprzęt firmy Huawei. USA obawia się szpiegostwa na rzecz Chin. Sprawa jest o tyle ciekawa, że Andrzej Duda dopiero co zapowiadał zacieśnianie relacji handlowych z Chinami.

Dorian zagraża Florydzie

Huragany co roku zabierają życie 2 tys. Amerykanów. Mieszkańcy Florydy obawiają się uderzenia potężnego huraganu Dorian. Tymczasem grupka śmiałków bada jego wnętrze. Po raz pierwszy w historii do serca huraganu poleciała załoga złożona z samych kobiet.

Dzioborożce we wrocławskim zoo

We wrocławskim zoo wykluło się już czwarte pisklę szczególnego gatunku – dzioborożca. To ogromny sukces, zważywszy na to, że nie udało się to żadnemu innemu ogrodowi zoologicznemu. Dzioborożce pochodzą z Palawy i nie mają szans na przetrwanie w swoim naturalnym środowisku.

Brand24 zbiera za dużo danych?

Facebook usunął profile polskiej firmy analitycznej Brand24 i jej założyciela, Michała Sadowskiego. Powodem usunięcia profilu było pobieranie z Instagrama więcej danych, niż serwis na to pozwala. Prawdopodobnie Facebook dmucha na zimne po aferze z Cambridge Analytica. Sadowski twierdzi, że Brand24 działa zgodnie z wytycznymi API Instagrama.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)