Sklep Nokii - OVI - teraz w polskiej wersji językowej

Sklep Nokii - OVI - teraz w polskiej wersji językowej
Źródło zdjęć: © Nokia

08.12.2009 10:09, aktual.: 08.12.2009 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internetowy sklep z aplikacjami, grami i multimediami na telefon komórkowy - OVI Sklep – jest już dostępny w języku polskim. Obecnie zarówno z jego darmowej, jak i płatnej oferty może skorzystać ponad 5 milionów Polaków, którzy posiadają kompatybilne telefony Nokia. By jeszcze bardziej ułatwić zakupy w sklepie użytkownicy mogą w nim teraz płacić nie tylko kartą kredytową, ale i Premium SMS-em. OVI Sklep to kolejny po Nokia Music Store w pełni dostosowany do potrzeb polskiego konsumenta serwis, który Nokia wprowadza na polskim rynku.

Uruchomiony w maju OVI Sklep ( https://store.ovi.com/ ) rozwija się nieustannie i wkracza na kolejne rynki. Obecnie posiada aktywnych użytkowników ze 18. krajów. W Polsce od początku wspierany jest przez wszystkich operatorów, a więc: Orange , Era , Play i Plus.

W przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów mobilnych OVI za zgodą użytkowników oferuje im zawartość dostosowaną do ich zainteresowań i potrzeb w oparciu o ich aktualną lokalizację i kontakty. Dzięki temu produkty adresowane są do odbiorcy na podstawie nie tylko tego, co dotychczas kupił, ale także tego, gdzie, kiedy i dlaczego to kupił. Konsumenci mogą na przykład włączyć funkcję, dzięki której zawartość ciesząca się popularnością w gronie ich znajomych z serwisów społecznościowych będzie im automatycznie prezentowana i udostępniana do pobrania. Oferta jest także prezentowana w zależności od lokalizacji, dzięki czemu konsument może w każdej chwili skorzystać z informacji i aplikacji powiązanych z miejscem, w którym aktualnie przebywa.

Obraz

W OVI można znaleźć przygotowywane przez deweloperów z 65 krajów darmowe i płatne:
- gry mobilne takich wydawców jak Electronic Arts, Gameloft, Glu, THQ, Digital Chocolate, Eyesight, Capcom i Konami
- multimedia , widżety, podcasty
- aplikacje związane z takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook, Twitter czy Hi5
- aplikacje dostarczające informacje z takich dziedzin, jak biznes, technologie, sport czy pogoda (np. AP News, ACCuWeather.com)
- aplikacje biznesowe, aplikacje zabezpieczające telefon, pomagające zarządzać czasem czy kontaktami i wiele innych.

Specjalnie dla deweloperów - także z Polski - stworzona została witryna publish.ovi.com, do której mogą przesyłać swoje produkty i dystrybuować je na rynek lokalny lub globalny. 70. dochodów ze sprzedaży trafia do dostawców zawartości i twórców aplikacji.

OVI Sklep jest kompatybilny z 6. telefonami Nokia z Symbianem S60 i 43 telefonami Nokia z S40.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)