Skanery Plustek OpticFilm do skanowania slajdów i negatywów

Skanery Plustek OpticFilm do skanowania slajdów i negatywów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.03.2012 14:13, aktual.: 28.03.2012 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plustek wprowadza do sprzedaży serię urządzeń dedykowanych do skanowania slajdów i negatywów OpticFilm. Urządzenia przeznaczone są zarówno dla fotoamatorów, jak i osób zajmujących się obróbką zdjęć oraz grafiki zawodowo.

Seria Plustek OpticFilm to energooszczędne skanery przeznaczone do skanowania negatywów i slajdów o rozmiarze 3. mm. Wszystkie skanery z nowej serii OpticFilm zapewniają bardzo wysoką rozdzielczość optyczną, która sięga do 7200 dpi. Warto wspomnieć o zastosowanych w konstrukcji urządzeń źródła światła LED. Dzięki wykorzystaniu tej nowoczesnej technologii, skanery podczas pracy zużywają o wiele mniej energii, niż skanery z tradycyjnym źródłem światła. Zastosowanie technologii LED pozwala również na uzyskanie w skanowanych materiałach żywszych oraz głębszych kolorów.

W zależności o wybranego zestawu, wraz z urządzeniem, użytkownicy otrzymują również pakiet oprogramowania, które pozwala na efektywną pracę z urządzeniem zaraz po jego instalacji. Oprogramowanie SilverFast dzięki funkcji wielokrotnej ekspozycji (Multi-Exposure) umożliwia min. zwiększenie zakresu dynamiki, co w efekcie przekłada się na wydobycie więcej szczegółów w cieniach oraz znacznej eliminacji szumów. Z kolei dodatkowa funkcja iSRD umożliwia pracę nawet ze słabej jakości negatywem, usuwając już z gotowego obrazu plamki, rysy oraz kurz, które były widoczne na oryginalnym negatywie.

Do zestawu producent dołącza elegancki futerał do transportu oraz dwa podajniki, które chronią materiały przed uszkodzeniem podczas procesu skanowania. Pierwszy przeznaczony do skanowania slajdów zmontowanych w ramkach, drugi z kolei przystosowany jest do podawania pasków filmu o długości do sześciu klatek.

Sugerowana cena detaliczna urządzeń:
OpticFilm 8100: 1099 PLN
OpticFilm 8200 iSE: 1399 PLN
OpticFilm 8200i Ai: 1999 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)