Skaner tekstu i tłumacz w mobilnym długopisie

Skaner tekstu i tłumacz w mobilnym długopisie

Skaner tekstu i tłumacz w mobilnym długopisie
Źródło zdjęć: © chip.pl
04.01.2015 12:27, aktualizacja: 05.01.2015 09:24

Na wielu smartfonach możemy zainstalować aplikacje OCR, które zamienią zdjęcie w edytowalny tekst. W praktyce działają one jednak powoli i z błędami - zwłaszcza w pomieszczeniach z nieodpowiednim oświetleniem. Tu z pomocą może przyjść najnowszy startup z Kickstartera.

WorldPenScan X pozwala na szybkie i bezprzewodowe skanowanie tekstów pisanych różnymi czcionkami i językami do urządzeń mobilnych (iOS, Android, Windows Phone). Specjalna aplikacja wyposażona jest od razu w tłumacza, co uprości np. zamawianie jedzenia w zagranicznej restauracji.

Zastosowanie tego urządzenia jest jednak szersze. Producent mówi chociażby o sytuacji, w której pracujemy z naukową książką. Wystarczy przejechać po niezrozumiałym fragmencie tekstu, by szybko skopiować go do wyszukiwarki internetowej. Na tej samej zasadzie możemy też kolekcjonować cytaty czy dzielić się nimi na portalach społecznościowych.

WordlPenScan X podłączymy także do komputerów z systemem Windows i Mac, jednak tylko drogą kablową. Zbiórka na rozpoczęcie masowej produkcji urządzenia trwa. Na Kickstarterze zamówić je można już od 99 dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S6 będzie miał software tworzony od podstaw

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)