Skąd opóźnienie premiery HTC One? "Firma nie jest już ważnym graczem"

Skąd opóźnienie premiery HTC One? "Firma nie jest już ważnym graczem"
20.03.2013 11:30
Skąd opóźnienie premiery HTC One? "Firma nie jest już ważnym graczem"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

HTC może i stać nadal na złośliwe komentarze w kierunku Samsunga, jednak fakt faktem, że HTC One, produkt, który ma za zadanie odwrócić niekorzystny dla tajwańskiego producenta trend, trafi na półki sklepowe później niż planowano. Wszystko z powodu tego, że HTC straciło już status ważnego gracza.

Przynajmniej tak twierdzi Wall Street Journal. Gazeta, powołując się na anonimowego managera HTC, przypisuje przesunięcie debiutu HTC One z drugiej połowy marca na początek kwietnia problemom z zaopatrzeniem w podzespoły. Według anonimowego źródła, tajwański producent szczególnie dotkliwie odczuwa braki metalowych obudów oraz podzespołów do kamer cyfrowych.

Powód? Prozaicznie prosty –. producenci podzespołów już teraz przestali traktować tajwańskiego producenta jak jednego z najważniejszych graczy na rynku i każą mu ustawić się w kolejce po części. Wszystko z powodu zeszłorocznych zawirowań wokół zamówień, które spowodowały, że HTC coraz trudniej zarządzać swoim łańcuchem dostawców.

- [Firma] _ drastycznie i często zmieniała swoje prognozy co do zamówień po zeszłorocznym niespodziewanym spadku sprzedaży. HTC ma problemy z zabezpieczeniem odpowiedniej liczby części do kamer ponieważ nie należy już do grona najważniejszych klientów _ - stwierdził anonimowy przedstawiciel tajwańskiego producenta.

Tymczasem Benjamin Ho, Chief Marketing Officer HTC, zapowiada, że firma zacznie dostarczać zamówione wcześniej egzemplarze pod koniec marca, a na kolejnych rynkach HTC One pojawi się w kwietniu. Rzeczywiście trochę słabo jak na smartfona, który miał zahamować spadek sprzedaży wynoszący na koniec zeszłego roku aż 4. procent.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)