Silna delegacja z Polski w światowych finałach Imagine Cup

Silna delegacja z Polski w światowych finałach Imagine Cup
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.05.2013 11:06, aktual.: 29.05.2013 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do światowych finałów Imagine Cup 2013 zakwalifikowało się 86 drużyn z 69 krajów, w tym 3 drużyny z Polski. Oprócz drużyny TapBoarders z Poznania, która zwyciężyła w krajowej edycji konkursu, do finałów przeszły również dwa zespoły z Windows Phone Challenge: FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz WeRule z Politechniki Gdańskiej. Polscy reprezentanci będą mieli szansę zdobyć najwyższe nagrody w historii konkursu Imagine Cup podczas wielkiego finału, który odbędzie się między 8 a 11 lipca w Petersburgu.

Tegoroczna edycja Imagine Cup spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów, zanotowano aż 70-procentowy wzrost liczby uczestników w stosunku do poprzedniego roku. 30. młodych innowatorów będzie rywalizować w Petersburgu o nagrody w konkursie, w którym kreatywne pomysły stają się rzeczywistością. Polska znalazła się w wyjątkowym gronie 4 krajów (wraz z Rosją, Francją i Chinami), które posiadają tak silną reprezentację w finale – po 3 drużyny.

Zespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w składzie: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski przygotował projekt o nazwie COPE (Common Operational Picture Environment). Jest to platforma informatyczna umożliwiająca koordynację osób/jednostek uczestniczących w dowolnej akcji, a tym samym zwiększająca przewagę informacyjną (ang. Situational Awareness) tych jednostek. COPE wspomaga również proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii m.in. smartfonów, tabletów, GPS, AR (rzeczywistość rozszerzona).

Projekt drużyny WeRule z Politechniki Gdańskiej w składzie: Karol Stosik, Paweł Nowakowski, Mateusz Nowak to Modern Drug Test. Jest to aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, pozwalająca na zbadanie, czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków. Jej działanie opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające.

Trzecią drużyną, która będzie reprezentować Polskę w Petersburgu jest zwycięzca krajowej edycji konkursu –. zespół TapBoarders z Uniwerystetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie: Tadeusz Makuch, Stefania Tempłowicz, Aleksandra Olejniczak, Bartosz Matuszewski. Projekt Multiboard to platforma pozwalająca na udostępnienie i uruchomienie gier planszowych w wersji elektronicznej. Uruchomienie gry odbywa się na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych takich jak tablety i smartfony. Połączone urządzenia mobilne tworzą multimedialne i interaktywne środowisko dla graczy. Jednolity standard opisu gier pozwala szybko i tanio przenosić popularne gry oraz tworzyć nowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także