Silesia City Center zasilana energią słoneczną. To pierwszy taki obiekt na Śląsku

Silesia City Center zasilana energią słoneczną. To pierwszy taki obiekt na Śląsku26.07.2019 15:53
Silesia City Center zasilana energią słoneczną. To pierwszy taki obiekt na Śląsku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Silesia City Center w Katowicach jest pierwszym centrum handlowym na Śląsku, do zasilania którego wykorzystuje się teraz także energię słoneczną. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, które służą do zasilania systemów wentylacji i klimatyzacji.

Silesia City Center, największe centrum handlowe w Katowicach i jedno z największych w Polsce, jest już zasilane także energią słoneczną. Jak czytamy w informacji prasowej, na dachu SCC zamontowano 132 panele fotowoltaiczne na powierzchni 1000 metrów kwadratowych, z których energia zasila na bieżąco systemy wentylacji i klimatyzacji centrum handlowego.

289817265686477818
Źródło zdjęć: © wmetropolii.pl

System jest przyjazny dla środowiska, nie generuje hałasu i zanieczyszczeń. Prognozuje się, że w ciągu roku wytworzy około 40 tys. kWh energii, która w tym przypadku wykorzystywana jest na terenie całego obiektu.

- W dzisiejszych czasach ekologiczne rozwiązania to przede wszystkim odpowiedzialność za środowisko i przyszłe pokolenia – tłumaczy Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center. - Bardzo nas cieszy, że mogliśmy zrealizować tę inwestycję i w ten sposób mieć wkład w tak ważną dla nas wszystkich ochronę środowiska.

Jak się okazuje, instalacja fotowoltaiczna nie jest pierwszym przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem, które zastosowano w Silesii City Center. Na terenie obiektu znajdują się także parkingi dla jednośladów będące zachętą do korzystania z rowerów oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Najbliższym działaniem o charakterze proekologicznym będzie wymiana oświetlenia na parkingach podziemnych. Wkrótce będą one oświetlane przy pomocy lamp LED.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)