Silesia City Center zasilana energią słoneczną. To pierwszy taki obiekt na Śląsku

Silesia City Center zasilana energią słoneczną. To pierwszy taki obiekt na Śląsku

Silesia City Center zasilana energią słoneczną. To pierwszy taki obiekt na Śląsku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
26.07.2019 15:53, aktualizacja: 26.07.2019 21:37

Silesia City Center w Katowicach jest pierwszym centrum handlowym na Śląsku, do zasilania którego wykorzystuje się teraz także energię słoneczną. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, które służą do zasilania systemów wentylacji i klimatyzacji.

Silesia City Center, największe centrum handlowe w Katowicach i jedno z największych w Polsce, jest już zasilane także energią słoneczną. Jak czytamy w informacji prasowej, na dachu SCC zamontowano 132 panele fotowoltaiczne na powierzchni 1000 metrów kwadratowych, z których energia zasila na bieżąco systemy wentylacji i klimatyzacji centrum handlowego.

Obraz
© wmetropolii.pl

System jest przyjazny dla środowiska, nie generuje hałasu i zanieczyszczeń. Prognozuje się, że w ciągu roku wytworzy około 40 tys. kWh energii, która w tym przypadku wykorzystywana jest na terenie całego obiektu.

- W dzisiejszych czasach ekologiczne rozwiązania to przede wszystkim odpowiedzialność za środowisko i przyszłe pokolenia – tłumaczy Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center. - Bardzo nas cieszy, że mogliśmy zrealizować tę inwestycję i w ten sposób mieć wkład w tak ważną dla nas wszystkich ochronę środowiska.

Jak się okazuje, instalacja fotowoltaiczna nie jest pierwszym przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem, które zastosowano w Silesii City Center. Na terenie obiektu znajdują się także parkingi dla jednośladów będące zachętą do korzystania z rowerów oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Najbliższym działaniem o charakterze proekologicznym będzie wymiana oświetlenia na parkingach podziemnych. Wkrótce będą one oświetlane przy pomocy lamp LED.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)