Siedem niewybuchów z II wojny światowej znaleziono na terenie przyszłej fabryki Tesli w Niemczech

Siedem niewybuchów z II wojny światowej znaleziono na terenie przyszłej fabryki Tesli w Niemczech

Siedem niewybuchów z II wojny światowej znaleziono na terenie przyszłej fabryki Tesli w Niemczech
Źródło zdjęć: © East News | STR/AFP/East News
Karolina Modzelewska
29.01.2020 10:58

Niemieccy eksperci od amunicji musieli rozbroić siedem niewybuchów z II wojny światowej, w miejscu, w którym Elon Musk chce postawić gigafactory Tesli. Nie są to pierwsze problemu z budową obiektu w tym miejscu.

Niemiecki serwis informacyjny "Deutsche Welle" poinformował, że ładunki były niewielkie i zostały zrzucone przez siły powietrzne Stanów Zjednoczonych podczas drugiej wojny światowej. Według rzecznika lokalnej policji cała operacja rozbrojenia bomb przebiegła bez większych problemów.

Tesla: Nowa fabryka w Niemczech

Elon Musk pracuje nad otwarciem kolejnej ogromnej fabryki samochodów. Po Nevadzie, Buffalo i Szanghaju przyszedł czas na Gruenheide pod Berlinem. Zgodnie z zapowiedziami Muska na Twitterze, fabryka "będzie produkować akumulatory, układy napędowe i pojazdy, poczynając od modelu Y".

Budowa fabryki z problemami

Nie wszyscy entuzjastycznie podchodzą do planu budowy fabryki. Jej przeciwnicy zwracają uwagę na kwestie środowiskowe. Chodzi przede wszystkim o konieczność wycięcia ogromnych połaci lasów i potencjalnych problemów z zaopatrzeniem w wodę pitną i odprowadzaniem ścieków.

Elon Musk stara się bronić swojego pomysłu. W sobotę na Twitterze napisał, że Tesla nie zużywa tak dużej ilości wody do codziennej produkcji. Zdarza się to okazjonalnie.

Miejsce budowy Tesli było wcześniej rozważane przez BMW, ale niemiecki rywal zdecydował się na trochę dalszą lokalizację – w Lipsku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)