Sieciowy Photoshop doczekał się poprawek

Sieciowy Photoshop doczekał się poprawek

Sieciowy Photoshop doczekał się poprawek
Źródło zdjęć: © Adobe
04.08.2008 17:30, aktualizacja: 05.08.2008 09:15

Firma Adobe zaktualizowała swoją webową aplikację do edycji grafiki i retuszu fotografii. W Photoshop Express można teraz m.in. umieszczać pliki na serwerze metodą "przeciągnij i upuść".

Inne nowości to m.in. udoskonalone narzędzie zmiany rozmiaru obrazu - dostępne są teraz predefiniowane ustawienia wymiarów zdjęcia ( Internet, druk, urządzenia mobilne ); opcja tagowania obrazów, co ma ułatwić ich przyszłe wyszukiwanie; zintegrowanie aplikacji z usługą Shutterfly ( dzięki temu możliwe jest zlecanie wydruków odbitek online ).

Obrazy można pobierać do programu bezpośrednio z galerii innych użytkowników - pod warunkiem że właściciel galerii wyraził na to zgodę. Opcje tworzenia galerii internetowych i pokazów slajdów oferują dodatkowe, bardziej atrakcyjne szablony 2D i 3D, z możliwością dodawania podkładów dźwiękowych ( do wyboru pozostają podkłady predefiniowane, dostępne w liście rozwijanej w panelu ustawień pokazu slajdów ).

Niestety tym razem Adobe nie zaoferowało użytkownikom większej ilości miejsca na swoich serwerach - do składowania zdjęć nadal pozostaje 2 GB przestrzeni na każde konto użytkownika.

Więcej informacji: Photoshop Express - http://www.photoshop.com/express

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)