Sharp wraca na dobre - po raz pierwszy od 4 lat pojawia się na targach CES 2019

Sharp wraca na dobre - po raz pierwszy od 4 lat pojawia się na targach CES 2019

Sharp wraca na dobre - po raz pierwszy od 4 lat pojawia się na targach CES 2019
Źródło zdjęć: © Sharp
Bolesław Breczko
08.01.2019 16:08

Firma Sharp zaprezentuje swoje pionierskie rozwiązania na CES 2019. Po raz pierwszy od 4 lat producent zaprosi uczestników targów w Las Vegas do obejrzenia pełnowymiarowej wystawy japońskich innowacji.

Sharp stworzy w Las Vegas cztery strefy poświęcone kluczowym obszarom rozwoju technologii: 8K, sztucznej inteligencji, rozwiązaniom dla domu i biznesu. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ekosystemem 8K zbudowanym na sprzęcie, komponentach i rozwiązaniach pozwalających uzyskać najwyższą rozdzielczość. Sharp zaprezentuje wachlarz zastosowań sztucznej inteligencji w urządzeniach domowych, robotyce, czujnikach i wielu innych urządzeniach. Na stoisku pojawią się także innowacje dla sektora B2B.

Włączenie przez firmę Sharp pionierskiej technologii 8K do ekosystemu 8K i AIoT, takich jak usługa COCORO+ (rozwiązania dla inteligentnego domu), dotychczas obejmowało jedynie japoński rynek. Obecność marki na targach CES oraz prezentowane przez nią innowacje to pierwszy sygnał, iż Sharp rozszerza swoją działalność i przyspiesza rozwój w skali globalnej.

Na targach CES firma Sharp ogłosi również współpracę z Google w Europie. Modele we wszystkich kategoriach cenowych linii Sharp Smart TV na rok 2019 będą wyposażone w Android TV. Najnowsze partnerstwo oraz dalsza współpraca z wiodącymi specjalistami w dziedzinie projektowania (Pininfarina) i dźwięku (Harman Kardon) reaktywuje pozycjonowanie Sharpa jako marki premium TV.

ROZWIĄZANIA SHARP NA CES 2019

Strefa 8K:

Sprzęt 8K (monitory wideo/multi-wyświetlacze, kamery wideo, audio)
Komponenty 8K (CIS 3, przewodniki do przetwarzania obrazu, tuner front-end)
Rozwiązania 8K (rozwiązania do transmisji IP, 5G i edukacji)
Technologia 8K (upscaling)

Strefa AIoT i urządzenia dla domu:

OLED (smartfony, elastyczne wyświetlacze)
Rozwiązania dla zwierząt domowych (systemy pomiarowe funkcji życiowych dla psów i kotów)
Sharp RoBoHoN (robot, smartfon i projektor w jednym urządzeniu)
Wyposażenie kuchni (linia produktów do zabudowy)
Wyposażenie domów (piekarnik parowy, oczyszczacz powietrza)
Strefa B2B:

Profesjonalne wyświetlacze, ekrany dotykowe
Dynabook notebook PC, MEC - mobile edge computing.

AIoT: słowo wymyślone przez Sharpa, łączące słowa AI (sztuczna inteligencja) i IoT (Internet rzeczy). AIoT to wizja tego, jak wszystkie rodzaje produktów połączą się ze sztuczną inteligencją za pośrednictwem chmury i staną się zorientowane na ludzi.

Sharp Corporation to globalny dostawca innowacyjnych produktów i technologii, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości elektroniki. Wizją firmy Sharp jest “zmienianie świata poprzez technologie 8K i AIoT”. Technologia 8K tworzy obrazy, które ukazują świat poza naszą codzienną rzeczywistością, pozwalając odkrywać nowe, fascynujące rzeczy. AIoT łączy ludzi i społeczności, korzystając ze sztucznej inteligencji i internetu rzeczy. Firma Sharp jest źródłem wielu innowacji. Opierając się na technologiach, konsekwentnie rewolucjonizuje świat. Sharp Corporation to globalna firma, która zatrudnia 52 548 pracowników (stan na 30 czerwca 2018 roku) i notuje 2,43 milionów jenów skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za rok fiskalny kończący się 31 marca 2018 roku.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)