Sharp rozpoczyna masową produkcję ekranów IGZO LCD

Sharp rozpoczyna masową produkcję ekranów IGZO LCD

Sharp rozpoczyna masową produkcję ekranów IGZO LCD
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.10.2013 13:00, aktualizacja: 18.10.2013 13:24

Temat wyświetlaczy IGZO LCD rozbudza naszą wyobraźnię już od dłuższego czasu. Jednak zamiast testować pierwsze smartfony z takimi ekranami, wciąż czekamy na jego masowe wdrożenie.

Tego typu ekrany są cieńsze i jak twierdzi producent mogą zadowolić się nieco ciemniejszym i bardziej energooszczędnym podświetleniem, a mimo to osiągają jasność typowych ekranów LCD. Ponadto według informacji opublikowanych w październiku zeszłego roku referencyjny tablet wyposażony w ekran IGZO działał 2,5 raza dłużej od urządzenia z klasycznym wyświetlaczem LCD. Wyobraźcie sobie takie przełożenie na dzisiejsze smartfony.

Tymczasem firma Sharp potwierdza, że rozpocznie masową produkcję ekranów IGZO LCD jeszcze w tym roku. Wyświetlacze o rozdzielczościach do 1080. znajdą zastosowanie nie tylko w tabletach, ale także w telefonach. Producent podkreśla, że nowe wyświetlacze wyróżniają się nie tylko energooszczędnością, ale także znacznie prostszym procesem produkcji od rozwiązań konwencjonalnych. Pierwszy ekran IGZO został zaprezentowany już w zeszłym roku. Wyświetlacz o wielkości 6,1" mógł się już wtedy pochwalić imponującą rozdzielczością 2560x1600 pikseli, co przekładało się na gęstość 498 ppi.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows 8.1 już jest! Co nowego?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)