Sharp nagrodzony za IGZO i bezramkowe telewizory 4K

Sharp nagrodzony za IGZO i bezramkowe telewizory 4K

Sharp nagrodzony za IGZO i bezramkowe telewizory 4K
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.10.2013 10:42, aktualizacja: 03.10.2013 12:48

Na trwających aktualnie w Japonii targach CEATEC JAPAN 2013 ogłoszono zwycięzców CEATEC 2013 Innovation Awards. Wśród nagrodzonych, w dwóch spośród dwunastu kategorii, znalazła się firma Sharp. Nagrody przyznano jej w kategorii Electronic components oraz Industrial Design. Oprócz nagrodzonych produktów w ścisłym gronie finalistów konkursu znalazły się jeszcze trzy inne innowacje marki.

Sharp zyskał uznanie panelu dziennikarskiego w dwóch kategoriach: Electronic components –. za wyświetlacze LCD do tabletów i smartfonów wyposażone w technologię IGZO oraz Industrial Design – za bezramkowe, wielkoformatowe telewizory LCD 4K.

W kategorii Smart Community wyróżniono Smart Heart Sweet Home –. inteligentne mieszkanie, wyposażone w zaawansowane technologicznie i przyjazne środowisku urządzenia. W kategorii Health & Household – do tytułu Innovation Awards nominowano Diagnostic Chair – dedykowany dla seniorów fotel pozwalający mierzyć podstawowe parametry, t. j.: ciśnienie, wagę, czy temperaturę. Urządzenie wyposażone jest w szereg technologii, mających ułatwić monitorowanie stanu zdrowia użytkowników, łącznie z możliwością przesyłania danych on-line do lekarza prowadzącego. Finalistą w kategorii Industrial Design, w której Sharp zdobył najwyższy tytuł, znalazł się także wyświetlacz LCD Sharp, dedykowany do centrów handlowych, będący jednocześnie lustrem i monitorem emitującym obrazy - Mirror Display.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)