Sharp na CES 2012. Co pokazali Japończycy?

Sharp na CES 2012. Co pokazali Japończycy?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.01.2012 13:51, aktual.: 13.01.2012 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sharp na targach CES zaprezentował szereg produktów i technologii. W segmencie telewizorów LED o dużych przekątnych ekranu, firma zaplanowała na 2012 szereg premier telewizorów 60-, 70- i 80-calowych. Pierwsze z zapowiadanych modeli przedstawiono już na targach.

Główną atrakcją pokazaną przez Sharp na targach CES był 80-calowy telewizor LC-80LE844. Sharp AQUOS 3D LED. Jest to pierwszy na świecie model 3D LED o przekątnej ekranu 80 cali. W modelu LC-80LE844U Full HD zastosowano znaną już od jakiegoś czasu technologię Quattron, która do podstawowej gamy kolorów RGB dodaje kolor żółty, wzbogacając prezentowany obraz. Dodatkowe cechy nowych odbiorników to pełne podświetlenie LED oraz odświeżanie 240 Hz. Telewizor ten ma również wbudowaną obsługę WiFi i możliwość dostępu poprzez nowy interfejs SmartCentral do najbardziej popularnych aplikacji takich jak Netflix, Hulu, Facebook, CinemaNow i YouTube.

Nowa linia telewizorów
Sharp zaprezentował linię telewizorów Sharp AQUOS LED na rok 2012. która obejmuje odbiorniki od 32-calowych do 80-calowych, w tym ponad 20 modeli o przekątnych równych 30 cali i większych, wiele z nich z funkcją 3D. Szereg modeli o dużych przekątnych ekranu ma wbudowaną funkcję WiFi, a wszystkie telewizory w segmencie 60+ są wyposażone we wspomniany interfejs użytkownika - SmartCentral. Modele Sharp AQUOS Quattron, jak sama nazwa wskazuje, obsługują technologię lepszych kolorów Quattron. Seria 9 to także pełne podświetlenie LED z miejscowym przyciemnianiem. Telewizory Sharp AQUOS LED spełniają wymagania standardu ENERGY STAR w wersji 5.3.

Inteligentne telewizory
Modele z pełnoekranowym interfejsem SmartCentral posiadają również funkcję obraz-w-obrazie, wyszukiwarkę, możliwość przeszukiwania sieci i dostęp do najbardziej popularnych aplikacji w tym Facebook, YouTube, Flickr i Netflix. Dodatkowo użytkownicy będą mogli stworzyć do czterech profili dla różnych domowników, każdy z indywidualnie dostosowanym interfejsem i zapamiętanymi ulubionymi funkcjami. SmartCentral będzie zainstalowany we wszystkich nowych modelach telewizorów AQUOS LED o przekątnej ekranu 6. cali i większej. Kolejnym unowocześnieniem jest aplikacja typu media-sharing - Sharp AQUOS Beamzit - pozwalająca użytkownikom na bezprzewodowe przesyłanie do telewizora z aktywną funkcją Wi-Fi fotografii, plików muzycznych i wideo z urządzeń wyposażonych w systemy iOS lub Android.

Zdalny dostęp dla serwisu
Z większością telewizorów Sharp zyskamy dostęp do programu wsparcia użytkowników - AQUOS Advantage Live. Program ten pozwala na zdalny dostęp do telewizora przez internet. Dzięki temu doradca serwisowy może nam pomóc w dokonywaniu ustawień, rozwiązywaniu problemów i optymalizacji obrazu.

Technologia 8K
Podczas CES 201. Sharp zaprezentował również prototypowy ekran Super HD o rozdzielczość 8k. Pierwszy na świecie ekran osiągający rozdzielczość 8k (7680 x 4320 pikseli) ma przekątną 85-cali.

AQUOS Freestyle
Dla klientów poszukujących ultracienkich telewizorów LED, Sharp przygotował modele nazwane AQUOS Freestyle. Prezentowane w czterech przekątnych ekranu: 20. 32, 40 i 60 cali – modele AQUOS Freestyle są znacznie węższe i mają lżejszy design niż większość telewizorów LED. Modele te wykorzystują sygnał wideo odbierany przez WiFi - wystarczy tylko podłączyć je do gniazdka elektrycznego.

Nagradzana seria Elite LED
Na stoisku Sharp nie zabrakło również nagradzanej serii telewizorów ELITE LED. Sharp chwali się, że eksperci z Home Technology Specialists of America (HTSA) nazwali modele Elite TV Produktem Roku w Kategorii Wideo. Telewizory Elite to owoc współpracy pomiędzy firmami Sharp i Pioneer.

Precyzyjne projektory
Sharp zaprezentował również najnowszy projektor kina domowego 3. ready high-definition DLP. Wyświetlający obrazy 3D model XV-Z30000 może poszczycić się współczynnikiem kontrastu 50000:1 i mocą 1600 ANSI lumenów. 6-segmentowe koło kolorów o pięciokrotnej prędkości daje stabilny obraz bez migotania i zapewnia bardzo dobre odwzorowywanie kolorów. Projektor XV-Z30000 posiada całą gamę opcji instalacyjnych oraz łatwy sposób regulacji soczewki centralnej i położenia obiektywu. Zastosowana technologia DLP oparta na lustrzanych komponentach pozwala na bardziej efektywne wykorzystywanie światła lampy poprzez jego precyzyjne kierowanie na ekran.

Interaktywne wyświetlacze
Na targach CES 201. firma Sharp zaprezentowała też najnowocześniejszy interaktywny wyświetlacz do zastosowań konferencyjnych, pozwalający na zastosowanie technologii dużych ekranów w salach spotkań - model PN-L802B. Model ten to pełna rozdzielczość HD 1920 x 1080 pozwalająca na wyższą jakość obrazu w porównaniu z tradycyjnym projektorem.

Nie tylko odtwarzacz Blu-ray
Na CES zobaczyliśmy również dwa nowe wielofunkcyjne urządzenia AQUOS Media Stations - BD-AMS10. i BD-AMS20U. Oba modele są wyposażone w nowy inferfejs SmartCentral oraz ustawienia „super picture” znacząco poprawiające rozdzielczość obrazu poprzez integrowanie informacji z pikseli z materiałów wideo o niższej rozdzielczości z DVD i uzupełnianie brakujących części. Dodatkowo modele te mogą pracować w trybie AQUOS Pure, który tworzy zoptymalizowaną paletę kolorów dla telewizorów AQUOS LED, a także wyposażone są w unikalny interfejs pozwalający na komunikację ze smartfonami poprzez Mobile High-definition Link (MHL). Dzięki MHL, użytkownicy mogą korzystać z zawartości aplikacji na urządzeniach mobilnych (np. muzyki czy plików video) poprzez domowe centrum rozrywki. Podczas podłączenia do systemu urządzenie takie jest również ładowane.

Dodatkowe możliwości systemów nagłośnienia
Podczas CES 201. Sharp prezentuje także nowe systemy nagłośnienia. Te nowe modele (HT-SL75, HT-SL72, HT-SL77) są idealnym dopełnieniem audio dla systemu domowej rozrywki, oferując łatwość montażu w każdym potrzebnym układzie oraz wysoką jakość dźwięku. Na szczególne wyróżnienie zasługuje model HT-SL77 - system 2.1 o wysokości ok. 2,5 cm, który posiada bezprzewodowy moduł subwoofera - można go zamontować w odległości nieprzekraczającej 7,5 m od nadajnika.

Słoneczna stacja ładująca
Umiejscowiona ze swoim stoiskiem we frontowej części Las Vegas Convention Center firma Sharp wita odwiedzających targi CES, proponując możliwość naładowania przenośnych urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem najnowszej technologii opartej na energii słonecznej. Wyposażona w sześć portów USB 2.1 stacja, ładuje telefony komórkowe i tablety dostarczając energię nie z sieci energetycznej i nie emitując CO2. Stacje ładujące firmy Sharp zasilane energią słoneczną działają akumulując elektryczność pozyskiwaną ze słońca w akumulatorach, które z kolei zapewniają 24-godzinny dostęp do energii przez porty USB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)