SGG Securit Alarm - alarm ukryty w szybie

SGG Securit Alarm - alarm ukryty w szybie

SGG Securit Alarm - alarm ukryty w szybie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.09.2012 09:42

Dzięki pętli alarmowej nadrukowanej na szkle hartowanym, potencjalni złodzieje zostaną odstraszeni zanim spróbują wejść do domu przez okno lub drzwi balkonowe.

Z policyjnych statystyk wynika, że ponad 80. włamań następuje po sforsowaniu okien lub drzwi balkonowych. Zainstalowanie szyb antywłamaniowych zwykle nie powstrzymuje nieproszonych gości. Szyby w klasie antywłamaniowej P4 są w stanie wytrzymać kilka uderzeń pięciokilogramowym młotem, jednak ich funkcją jest przede wszystkim opóźnianie włamania.

Nie wszyscy wiedzą, że można wzbogacić zabezpieczenia mechaniczne o system alarmowy w postaci obwodu elektrycznego, umieszczonego na szybie tak, aby był niemal niewidoczny. W razie stłuczenia szyby hartowanej obwód zostaje przerwany, przez co następuje uruchomienie alarmu. SGG Securit Alarm podłączyć można do każdego systemu alarmowego, rezygnując ze stosowanych standardowo czujek.

Jak założyć takie zabezpieczenie? Na szkło hartowane SGG Securit w dowolnym pakiecie szybowym nadrukowywany jest techniką sitodruku metalowy obwód, podłączany do zasilania i alarmu. W przypadku rozbicia szyby, bez względu na miejsce uderzenia, rozpada się ona równomiernie na drobne, nieostre kawałki, zaś przerwanie obwodu powoduje uruchomienie alarmu. Zaletą takiego rozwiązania w porównaniu do wewnętrznych czujników jest alarmowanie o zdarzeniu jeszcze przed wejściem włamywacza do budynku.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Alarm jest niewielki i wygląda jak znak graficzny, dlatego nieobeznany w nowych systemach złodziej może nawet nie zorientować się, że mieszkanie zostało zabezpieczone. Profesjonalistę oczywiście trudniej będzie oszukać, ale również dla włamywaczy-weteranów taki system może stanowić wyzwanie. Dzięki całkowitemu zespoleniu ze szkłem jego demontaż jest niemal niemożliwy.

Producent zapewnia, że dzięki sensorom SGG Securit Alarm, w przeciwieństwie do tradycyjnych, pasywnych czujników zbicia szyby reaguje tylko na rzeczywiste próby włamania. Wyeliminowane zostało ryzyko uruchomienia pod wpływem wibracji wywołanych na przykład ruchem ulicznym lub przez zwierzęta domowe. Ewentualnemu uszkodzeniu zapobiega położenie obwodu pomiędzy szybami lub pod warstwami folii PVB w przypadku pojedynczej szyby.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)