Setki książek w jednym urządzeniu. Przegląd czytników e‑booków

Setki książek w jednym urządzeniu. Przegląd czytników e-booków
Źródło zdjęć: © unsplash.com

05.04.2018 10:55, aktual.: 05.04.2018 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Setki godzin pracy i duża pojemność dysku, a do tego to, co fani książek kochają najbardziej — ekran, który do złudzenia przypomina papier. Aż chce się poczytać.

Niezbędny dla mola książkowego — czytnik

Najciekawsze modele czytników mają już ekran o przekątnej 7 cali i wysoce zadowalającą gęstości pikseli. Dobry ekran z wysoką rozdzielczością zapewnia wysoki kontrast, dzięki czemu każda litera jest odwzorowana lepiej i dokładniej.

Takie urządzenie powinno też umiejętnie rozbijać tekst i grafikę zapisanej książki, tak aby komfort czytania był podobny do przewracania kolejnych, papierowych stron. Popularne modele czytników dysponują obecnie pamięcią 8 GB, często też pojawiają się urządzenia z pojemnością mniejszą o połowę, ale i tak zmieszczą setki ulubionych tytułów.

Czytniki – co z czasem pracy baterii?

Najbardziej wytrzymałe modele czytników działają nawet powyżej 5 tygodni, przy czytaniu przez godzinę dziennie i umiarkowanym stopniu podświetlenia ekranu. Najnowsze modele to też całkowita wodoodporność, która jest weryfikowana przez zanurzenie w wodzie na 60 minut do głębokości 2 metrów. Ciekawa opcja to silikonowa obudowa w czytnikach dedykowanych dzieciom.

Obraz
© unsplash.com

Elegancja i wygoda – nowoczesne czytniki

Poza estetycznym wzornictwem i kompaktowymi wymiarami urządzenia do odczytu elektronicznych wersji książek cechuje też coraz większa funkcjonalność, przy równoczesnym minimalizmie formy. Prosty, płaski, lekki i elegancki czytnik jest najczęściej obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego, który w wybranych modelach został urozmaicony fizycznymi przyciskami. Obsługa tych urządzeń jest banalnie prosta. Wygodna obudowa, która zapewni stabilny chwyt urządzenia, to cecha, która odróżnia czytniki od tabletów. Tablet jest najczęściej w całości płaski, a niektóre czytniki mają wyprofilowaną obudowę, aby urządzenie nie wypadło nam z rąk, kiedy np. wysiadamy w biegu z autobusu.

Obraz
© unsplash.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)