Seniorzy na e-zakupach

Seniorzy na e-zakupach

Seniorzy na e-zakupach
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
10.02.2012 09:29, aktualizacja: 10.02.2012 13:25

Obserwuje się zaskakującą modę wśród seniorów, którzy zamiast chodzić na zakupy coraz chętniej kupują artykuły spożywcze przez internet

Handlowcy postanowili przyjrzeć się zamawiającym i z ich badań wyszło, że osoby powyżej 60. roku życia to duża część internetowej klienteli. Niewielu zamawia jednak zakupy samemu (ci, którzy tak robią, to zaledwie 6 proc. osób bywających w e-sklepie). Dużo częściej robią to dla nich dzieci, wnuki lub znajomi czy sąsiedzi. W sumie zakupy dla starszych osób robi w sieciowych delikatesach już 28 proc. klientów.

Najczęściej zamawiają produkty raz na tydzień. Raczej te ciężkie, jak napoje, środki chemiczne, mięso, nabiał. Powody, by się skusić na zakupy przez internet? - Brak sił, choroba, strach przed kontuzją, o co szczególnie łatwo w czasie zimowej aury, czy w końcu niechęć, by prosić o pomoc w zakupach zapracowane dzieci lub sąsiada. Do wizyty w internetowym supermarkecie seniorów mają też zachęcić kupony rabatowe, np. na 2. zł, za każdego nowego poleconego klienta.

Według sprzedawców grupa osób w tym wieku zainteresowanych e-handlem będzie rosnąć. Dlatego sklepy próbują rozszerzać ofertę, np. oferując leki.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)