Seniorskie poszukiwania seksu w Internecie

Seniorskie poszukiwania seksu w Internecie

13.01.2009 21:02, aktual.: 14.01.2009 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Seniorzy w najlepsze korzystają z możliwości jakie daje Internet. Chętnie udzielają się na forach, przeglądają strony i wyjątkowo aktywnie szukają dla siebie partnera seksualnego. Śledztwo przeprowadzone przez dziennikarkę Dziennika udowodniło, że na czacie erotycznym nie trudno o "niemoralną propozycję od dojrzałego mężczyzny".

Dziennikarka na jednym z popularnych czatów podszyła się pod 65-letnią emerytowaną nauczycielkę nauczania początkowego. Na oferty matrymonialne nie musiała długo czekać. Otrzymała kilka propozycji spotkania. Wśród nich znalazł się również 28-latek, którego "ogromną fantazją był seks ze starszą kobietą". Jak tłumaczy seksuolog prof. Zbigniew Izdebski, młodzi mężczyźni traktują relacje ze starszą kobietą jedynie w kategoriach jednorazowego doświadczenia i dlatego nie warto się w nie angażować.

"Osoby starsze coraz lepiej dają sobie radę w Internecie, a to głównie zasługa ich dzieci lub wnuków. Poza tym działania stowarzyszeń takich jak nasze kładzie wielki nacisk na wprowadzenie osób starszych w świat nowych technologii. Dlatego na przykład organizujemy szkolenia obsługi komputera. Mój ojciec, choć ma już 70 lat, obsługuje komputer o wiele lepiej niż ja. Kiedyś przesiadywał przed telewizorem, albo chodził do parku, a teraz nie może się oderwać sprzed monitora. Myślę, że jest to odpowiedni sposób na przywrócenie seniorów do życia społecznego. Gdy człowiek idzie na emeryturę to tak jakby przestał istnieć. Internet daje mu szansę zaistnienia na nowo" - mówi Dorota Zielińska ze stowarzyszenia Tęcza.

Dziennikarka Dziennika opowiada o wynikach swojego śledztwa: "W ciągu godziny na czacie zaczepiło mnie kilkanaście osób. Tylko dwie pożegnały się, gdy usłyszały, że mam 65 lat. Pozostałe wyraziły chęć spotkania. Dostałam też trzy oferty sponsoringu, kilka propozycji spotkania tylko na seks".

To nie oznacza, że seniorzy myślą tylko o jednym. Jak się okazuje, odzwierciedlają główny nurt poszukiwanych zagadnień w Internecie. Tylko w ciągu ostatnich 7 dni w wyszukiwarce Onet.pl aż 187513 razy zapytano o "strony erotyczne". Równie często pytano o "filmy erotyczne" - 108065 razy. Dopiero daleko w tyle z wynikiem 36960 jest kolejne zapytanie, konkretnie o serwis Nasza-klasa.

Źródło: Dziennik

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)