Securifi Almond - router Wi‑Fi sterowany ekranem dotykowym

Securifi Almond - router Wi-Fi sterowany ekranem dotykowym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.11.2013 16:19, aktual.: 15.11.2013 08:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku debiutuje pierwszy router marki Securifi. Model Almond obsługujący sieć WLAN 300Mbps i LAN 100Mbit, wyróżnia się dotykowym, kolorowym ekranem LCD 2.8” pozwalającym na pełną konfigurację routera bez konieczności korzystania z komputera PC i przeglądarki WWW.

Urządzenie może pracować w trybie standardowego routera internetowego, w trybie punktu dostępowego oraz wzmacniacza sygnału WiFi (tzw. range extender). Poza podstawowymi ustawieniami, ekran LCD pozwala na wprowadzanie reguł filtrowania treści, blokowanie użytkowników, ustawienie strefy DMZ, zmiany aktywności i hasła sieci bezprzewodowej czy aktywację dostępu dla gości. Opcje szybkiej konfiguracji bez korzystania z dodatkowego sprzętu pozwalają na łatwą instalację urządzenia w domu lub w podróży, w miejscach bez pełnej infrastruktury sieciowej, gdzie łączność z siecią trzeba zmienić z kablowej na bezprzewodową lub odwrotnie, czy też w przypadku potrzeby zwiększenia zasięgu istniejącej sieci WiFi. Kolorowy ekran ma przekątną 2.8”. i rozdzielczość 320x240 punktów. Ekran jest obsługiwany przez dotyk (technologia rezystancyjna). W praktyce jest on wystarczająco czuły i precyzyjny aby obsługiwać go palcem, jednak dla wygody użytkownika producent dołączył też rysik, który chowa się w spodniej części obudowy
urządzenia.

Router wyposażono w obsługę sieci WAN i LAN w standardzie 100Mbit, oraz łączność bezprzewodową zgodną z 802.11bgn, wykorzystującą technologię MIMO zapewniającą duży zasięg i prędkość działania do 300Mbit.

Almond oferuje zestaw funkcji, w tym różne konfiguracje połączenia z internetem, serwer DHCP, firewall z opcjami filtrowania użytkowników, obsługę strefy DMZ, przekierowywanie portów, ustalanie reguł routingu oraz filtry rodzinne ograniczające dostęp do stron internetowych na podstawie słów kluczowych lub wprost zdefiniowanych adresów URL. Łączność bezprzewodowa oferuje najważniejsze funkcje zabezpieczania dostępu m.in. z wykorzystaniem szyfrowania AES i TKIP i pracą z kluczami WPA i WPA2. Obsługa dodatkowego punktu dostępowego dla gości pozwala na udostępnianie internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej. Zaawansowanym użytkownikom i administratorom producent oferuje rozbudowane opcje konfiguracji działania sieci LAN i WiFi oraz dostęp do logów i konsoli systemu.

W trybie punktu dostępowego Almond łączy się z siecią lokalną za pomocą kabla i udostępna łączność bezprzewodową urządzeniom przenośnym.

W trybie wzmacniacza sygnału WiFi urządzenie bezprzewodowo łączy się siecią lokalną i z routerem, pozwalając jednocześnie na bezprzewodowy i przewodowy (przez złącza LAN) dostęp urządzeniom podłączanym bezpośrednio. Dzięki podwójnym antenom i pracy w trybie MIMO Almond oferuje lepszą prędkość i stabilność połączenia z routerem niż np. tablety czy smartfony umieszczone w tej samej lokalizacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)