Second Life walczy z seksem i przemocą

Second Life walczy z seksem i przemocą

24.04.2009 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualny internetowy świat Second Life zamierza ograniczyć zjawiska takie jak seks, narkotyki czy przemoc i zepchnąć je do wydzielonej "dzielnicy czerwonych latarni", do której wstęp będą mieli wyłącznie dorośli.

W przyszłości osoby zarejestrowane będą musały potwierdzić swój wiek, zanim odwiedzą sektory zakazane dla nieletnich –. poinformowała firma Linden Lab, która jest operatorem wirtualnego świata. Teoretycznie wstęp do Second Life mają jedynie osoby pełnoletnie, ale podczas logowania wiek użytkownika nie jest w żaden sposób sprawdzany.

Obraz
© (fot. Linden Lab)

Linden Lab planuje wprowadzenie zmian w dwóch etapach. Po pierwsze –. wszystkie treści będa w przyszłości klasyfikowane pod kątem różnych grup docelowych. Te "jednoznacznie seksualne" i związane z przemocą lub narkotykami zostaną zastrzeżone dla dorosłych. Użytkownicy zainteresowani taką tematyką będą musieli potwierdzić swój wiek – planuje się przy tym skorzystać z usług zewnętrznej firmy weryfikującej dane osobowe. Harmonogram wprowadzenia tych zmian Linden Lab zamierza przedstawić w najbliższych miesiącach.

Firma uzasadnia swoje posunięcie tym, że wielu użytkowników domagało się kontroli wieku osób odwiedzających wirtualny świat. Platforma jest obecnie wykorzystywana przez firmy i placówki edukacyjne do celów komunikacji i współpracy. Second Life ruszył w czerwcu 2003 roku, a w marcu 2009 miał około miliona aktywnych użytkowników.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)