Second Life walczy z seksem i przemocą

Second Life walczy z seksem i przemocą24.04.2009 10:15
Second Life walczy z seksem i przemocą

Wirtualny internetowy świat Second Life zamierza ograniczyć zjawiska takie jak seks, narkotyki czy przemoc i zepchnąć je do wydzielonej "dzielnicy czerwonych latarni", do której wstęp będą mieli wyłącznie dorośli.

W przyszłości osoby zarejestrowane będą musały potwierdzić swój wiek, zanim odwiedzą sektory zakazane dla nieletnich –. poinformowała firma Linden Lab, która jest operatorem wirtualnego świata. Teoretycznie wstęp do Second Life mają jedynie osoby pełnoletnie, ale podczas logowania wiek użytkownika nie jest w żaden sposób sprawdzany.

288762847675299987
Źródło zdjęć: © (fot. Linden Lab)

Linden Lab planuje wprowadzenie zmian w dwóch etapach. Po pierwsze –. wszystkie treści będa w przyszłości klasyfikowane pod kątem różnych grup docelowych. Te "jednoznacznie seksualne" i związane z przemocą lub narkotykami zostaną zastrzeżone dla dorosłych. Użytkownicy zainteresowani taką tematyką będą musieli potwierdzić swój wiek – planuje się przy tym skorzystać z usług zewnętrznej firmy weryfikującej dane osobowe. Harmonogram wprowadzenia tych zmian Linden Lab zamierza przedstawić w najbliższych miesiącach.

Firma uzasadnia swoje posunięcie tym, że wielu użytkowników domagało się kontroli wieku osób odwiedzających wirtualny świat. Platforma jest obecnie wykorzystywana przez firmy i placówki edukacyjne do celów komunikacji i współpracy. Second Life ruszył w czerwcu 2003 roku, a w marcu 2009 miał około miliona aktywnych użytkowników.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)