Ściana wody, czyli nowy system w zmywarkach Samsunga

Ściana wody, czyli nowy system w zmywarkach Samsunga

Ściana wody, czyli nowy system w zmywarkach Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.08.2014 08:15

Od niemal 150 lat w konstrukcji i technologii zmywarek do naczyń nie zmieniło się nic. Wszystkie produkty dostępne na rynku opierają się na podobnym mechanizmie, przez co konsumenci nadal borykają się z różną jakością mycia.

Od niemal 150 lat w konstrukcji i technologii zmywarek do naczyń nie zmieniło się nic. Wszystkie produkty dostępne na rynku opierają się na podobnym mechanizmie, przez co konsumenci nadal borykają się z różną jakością mycia. W odpowiedzi na potrzeby klientów, firma Samsung opracowała przełomową technologię, która ma zrewolucjonizować działanie zmywarek do naczyń.

Zasada działania każdej zmywarki do naczyń opiera się na krążącej w obiegu wodzie, która - w zależności od programu - zmienia swoją temperaturę i za pomocą natrysku usuwa z powierzchni naczyń tłuszcz, brud i resztki jedzenia. Urządzenia zmywające dostępne dziś w sprzedaży z pewnością oszczędzają mnóstwo czasu i energii, jednak wciąż nie są doskonałe. W 201. r. Fundacja Pro-Test zbadała 20 modeli najpopularniejszych zmywarek na rynku. Badanie wykazało, że żadne z urządzeń nie myje lepiej niż dostatecznie, a skuteczność aż czterech z nich została oceniona jako mierna.
Biorąc pod uwagę potrzeby konsumentów, Samsung opracował technologię, która może wkrótce odmienić sposób działania zmywarek. Za rewolucję ma odpowiadać metoda czyszczenia za pomocą „ściany wody”, która jest w stanie wyprzeć powszechnie stosowane śmigło rozprowadzające wodę. W efekcie, podczas zmywania woda dociera idealnie do wszystkich zakamarków zmywarki. Koreańskie rozwiązanie gwarantuje perfekcyjną czystość naczyń i eliminuje konieczność płukania ich przed załadowaniem zmywarki. Już wkrótce do sklepów trafią pierwsze urządzenia, wykorzystujące ten system.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)