Saturn: Kup Blu-ray, a HD DVD przyjmiemy w rozliczeniu!

Saturn: Kup Blu‑ray, a HD DVD przyjmiemy w rozliczeniu!

Saturn: Kup Blu-ray, a HD DVD przyjmiemy w rozliczeniu!
Źródło zdjęć: © IDG
29.01.2008 20:00, aktualizacja: 30.01.2008 09:24

Przedstawiciele sieci sklepów Saturn w Niemczech wpadli na pomysł ciekawej promocji. Od dziś możliwy jest okazyjny zakup odtwarzacza Blu-ray, o ile tylko klient zdecyduje się oddać w rozliczeniu "stary" odtwarzacz HD DVD.

Toshiba będzie się musiała naprawdę mocno postarać, żeby urządzenia HD DVD nie odeszły w niepamięć. Ciosy nowemu standardowi zadają już nie tylko wytwórnie filmowe - http://www.pcworld.pl/news/138030.html, ale również sieci marketów elektronicznych.

W sklepach Saturn znajdujących się za naszą zachodnią granicą rozpoczęła się ciekawa promocja. Każdy klient, który przyniesie do sklepu stary odtwarzacz HD DVD, dostanie zniżkę na urządzenie Blu-ray. Pomyślano też o tych użytkownikach, którym będzie szkoda oddawać nowoczesne urządzenie elektroniczne: w ramach promocji oferowany jest bowiem odtwarzacz Blu-ray wraz z ośmioma filmami BD.

Obraz
© Sony Blueray (fot. IDG)

Koszty

Na pierwszy rzut oka cena nie wygląda zbyt zachęcająco. Oddając sprzęt HD DVD uzyskamy zniżkę w wysokości maksymalnie 150 euro, ale musimy zakupić odtwarzacz, np. Sony BDP-S300 za 499 euro. Efektywnie wydamy więc 349 euro ( 1262,86 zł ).

Biorąc jednak pod uwagę dodatkowe 8 filmów za "darmo" - z których każdy kosztuje normalnie 25 euro za sztukę - promocja staje się zachęcająca. Koszt odtwarzacza Blu-ray spada bowiem do poziomu 149 euro ( 539,16 zł ).

Dodatkowe informacje: prospekt Saturna - http://img.saturn.de/d/sa/h/2801nm05/d_sa_h_2801nm05_15.pdf ( w języku niemieckim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)