Samsung zdobył w 2009 roku aż osiem nagród „IDEA”

Samsung zdobył w 2009 roku aż osiem nagród „IDEA”

Samsung zdobył w 2009 roku aż osiem nagród „IDEA”
03.08.2009 14:21, aktualizacja: 03.08.2009 14:34

Samsung został uhonorowana aż ośmioma nagrodami International Design Excellence Awards za rok 2009. Żadna firma w historii nie zdobyła w jednej edycji aż tylu wyróżnień. Samsung otrzymał m.in. złoty medal za telewizor LED HD serii 7000, odtwarzacz blu-ray BD-P4600 i piekarnik elektryczny BTS1 z technologią Twin Convection. Zwycięzcy ogłoszeni zostali przez magazyn BusinessWeek oraz Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Przemysłowych (Industrial Designers Society of America).

Program IDEA (International Design Excellence Awards) to prestiżowy międzynarodowy konkurs, którego celem jest nagradzanie doskonałości projektowej w dziedzinie produktów, ekodesignu, designu interaktywnego, opakowań, strategii, badań i koncepcji. Osiem nagród, jakie uzyskał Samsung, to absolutny rekord w historii firmy. Liczba medali zdobytych przez firmę Samsung w przeciągu ostatnich sześciu lat wzrosła tym samym do 23. co plasuje ją na pierwszym miejscu pośród zwycięzców IDEA pod względem liczby nagród uzyskanych łącznie w sześciu ostatnich edycjach konkursu.

„Jesteśmy zaszczyceni, że najlepsi na świecie projektanci docenili ciągłe starania firmy Samsung mające na celu wprowadzanie wysokiej jakości wzornictwa do produktów konsumenckich, opracowywania użytecznych funkcji, zwiększania efektywności energetycznej, szerzenia świadomości w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz dążenia do tego, by wszelkie urządzenia domowego użytku były po prostu piękne”, powiedział Boo Keun Yoon, Chief Design Offer i Kierownik Działu Visual Display w Samsung Electronics. „Począwszy od cienkich telewizorów LED HD, przez wielofunkcyjne piekarniki, modne odtwarzacze MP3. odtwarzacze blu-ray, które działają równie doskonale, jak wyglądają, po notebooki zaprojektowane z myślą o aktywnych użytkownikach, Samsung jest czołową firmą na rynku, oferującą konsumentom kreatywne produkty.”

Oprócz trzech złotych medali Samsung otrzymał także dwa srebrne i trzy brązowe wyróżnienia oraz znalazł się pośród finalistów w dwóch innych kategoriach.

*Produkty wyróżnione złotym medalem IDEA *
Telewizor LED HD serii 7000. Telewizory LED firmy Samsung wyznaczają nowe standardy nie tylko dla samego producenta, lecz całej branży odbiorników telewizyjnych HD. Nowa propozycja Samsunga to smukły i elegancki telewizor HD, który można powiesić na ścianie jak obraz. Technologia LED zapewnia wrażenia wizualne z głębszymi odcieniami czerni i znacznie poprawionym kontrastem. Jednocześnie odbiornik zużywa aż o 40% mniej energii niż zwykłe telewizory LCD.

Obraz
© (fot. Samsung)

Odtwarzacz blu-ray BD-P4600. Wygląd tego odtwarzacza blu-ray nawiązuje do smukłych telewizorów LED, rozszerzając elegancką linię “Touch of Color” z nutą czerwieni wkomponowaną w obudowę na nową kategorię produktów. Posiada opcję BD-Live i dostęp do Internetu, dzięki czemu może pobierać filmy z największej na świecie wypożyczalni filmów Netflix i platformy muzycznej Pandora, jak również ściągać obrazy, muzykę i filmy z lokalnego komputera za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego 802.11n.

Obraz
© (fot. Samsung)

Piekarnik elektryczny BTS1 (model dostępny będzie w Polsce z oznaczeniem BQ1D4T081. z technologią Twin Convection: Ten nowoczesny piekarnik umożliwia dostosowanie wielkości przestrzeni pieczenia do potrzeb użytkownika, co daje szereg różnych możliwości przyrządzania potraw, a jednocześnie wyróżnia się kompaktowym, wydajnym energetycznie designem. Do piekarnika można wstawić jedno duże danie, jak pieczeń, lub podzielić go na dwa niezależnie od siebie sterowane przedziały. Pozwala to na pieczenie dwóch potraw w innych temperaturach i przez różny czas oraz oszczędzanie energii poprzez wykorzystanie jedynie części dostępnej przestrzeni, by przyrządzić jedno mniejsze danie. Piekarnik pozwala także skrócić czas pieczenia i zredukować ilość energii potrzebnej do wyczyszczenia jego wnętrzna dzięki nowemu systemowi czyszczenia parą.

Obraz
© (fot. Samsung)

*Produkty wyróżnione srebrnym medalem IDEA *
Monitor LCD P2370. Ten bardzo płaski monitor LCD jest przykładem najlepszego w swojej klasie eleganckiego i doskonale skomponowanego designu z obłymi krawędziami i przeźroczystym stojakiem, dzięki któremu powstaje wrażenie, że ekran unosi się w powietrzu. Obudowa monitora nie zawiera rtęci ani lotnych związków organicznych, dzięki czemu produkt jest przyjazny dla środowiska.

Obraz
© (fot. Samsung)

Drukarka etykiet: Ta zabawna i wszechstronna ręczna drukarka pozwala na błyskawiczne tworzenie i drukowanie wszelkiego rodzaju etykiet, które mogą być wykorzystane do najróżniejszych celów: od oznaczania dokumentów biurowych po pomoc edukacyjną dla dzieci. Zajmuje przy tym bardzo niewiele miejsca.

Obraz
© (fot. Samsung)

Produkty wyróżnione brązowym medalem IDEA

Odtwarzacz MP3 S2. Dzięki zainspirowanemu naturalnym pięknem kamieni odtwarzaczowi MP3 S2 o stylowym, kompaktowym i intuicyjnym wzornictwie odtwarzanie muzyki jeszcze nigdy nie było tak proste. Odtwarzacz nie jest wyposażony w wyświetlacz LCD, co pozwoliło uzyskać produkt w kształcie kamienia, z obsługą którego poradzą sobie osoby w każdym wieku, a nawet ludzie słabo widzący. Unikalny kształt umożliwia zatrzymanie i rozpoczęcie odtwarzania lub przeskoczenie utworu bez wyjmowania urządzenia z torebki lub kieszeni, a dzięki stylizowanym na naszyjnik słuchawkom odtwarzacz można nosić na szyi jako wisior.

Obraz
© Odtwarzacze YP-S2 (fot. Samsung)

Notebook Samsung N310. Dzięki wykonanej z przyjemnego w dotyku tworzywa obudowie, przypominającej stylem torebkę lub portfel notebook Samsung N310 wprost prosi się o to, by go dotykać. Komputer wyposażony jest w podświetlany ekran LCD o przekątnej 10,1 cala. Notebook zaprojektowany został w taki sposób, by zapewniać maksymalny komfort użytkowania i by łatwo było go przenosić. Wyróżnia się także inspirowaną kamieniami rzecznymi klawiaturą, technologią edge-to-edge, procesorem Intel Atom i szeroką gamą narzędzi komunikacyjnych.

Obraz

Telefon komórkowy Social Campaign Phone –. Live: Ten telefon ułatwia użytkownikowi wyrażenie wsparcia dla popieranej przez niego kampanii społecznej, działanie na rzecz wybranych celów i pracę w zakresie zwiększania świadomości społecznej. Można to osiągnąć, montując specjalnie zaprojektowaną w tym celu tylną obudowę z wybranym motywem. Pierwszy na świecie telefon “social campaign smart phone” może zostać dostosowany tak, by promował jeden z następujących celów społecznych: ochronę lasów amazońskich – służy do tego specjalna zielona obudowa z motywem liścia, przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu – motyw niebieskiego niedźwiedzia polarnego, bądź walkę z głodem pośród afrykańskich dzieci.

Obraz
© (fot. Samsung)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)