Samsung zaprezentował najnowsze linie produktów RTV

Samsung zaprezentował najnowsze linie produktów RTV
Źródło zdjęć: © Samsung

16.03.2010 12:28, aktual.: 16.03.2010 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas trwającego w dniach 8-12 marca 2010 r. tygodnia nowości, Samsung Electronics Polska zaprezentował najnowsze linie produktów RTV na rok 2010. W specjalnie zaaranżowanych wnętrzach willi na Saskiej Kępie w Warszawie klienci, partnerzy i dziennikarze mogli zapoznać się z propozycjami firmy na rok 2010. Pokazano
m.in. najnowsze telewizory 3D, zestawy kina domowego czy aparaty i kamery cyfrowe.

Rewolucja w trzech wymiarach

Wśród nowych produktów Samsunga największe emocje wzbudzały urządzenia domowej rozrywki wykorzystujące technologię 3D. Aż sześć tegorocznych modeli telewizorów tej marki zostało wyposażonych w funkcję odtwarzania obrazu w trzech wymiarach (LED Seria 7000. 8000 i 9000, LCD Seria 750 oraz telewizory plazmowe Seria 7000 i 8000). W razie czego, wystarczy użyć jednego przycisku, by z wersji 3D przejść do oglądania materiałów w jakości Full HD.

Obraz
© (fot. Samsung)

Najnowsze urządzenia dają również możliwość konwersji tradycyjnego obrazu 2D do postaci trójwymiarowej, dzięki czemu możemy cieszyć się obrazem 3D nawet wtedy, gdy oglądamy ulubiony serial w telewizji. Ofertę produktów 3D Samsunga uzupełnia odtwarzacz Blu-ray oznaczony symbolem BD-C6900 oraz zestaw kina domowego 7.1 HT-C6930W. Samsung pokazał również kilka modeli aktywnych okularów 3D, niezbędnych do oglądania pełnego efektu trójwymiaru, w tym modele dla dzieci oraz dla osób noszących okulary korekcyjne. Możliwości nowego sprzętu zaprezentowano na przykładzie filmu „Potwory kontra Obcy” w wersji Blu-ray 3D. Film ten będzie dostępny z telewizorami Samsung do końca br. w ramach porozumienia Samsunga z wytwórnią DreamWorks. Bezprzewodowa łączność

Ważną cechą najnowszych urządzeń Samsunga jest szerokie zastosowanie łączności bezprzewodowej w standardzie DLNA. Zaprezentowane w tym roku urządzenia łączą się z domową siecią, dzięki czemu użytkownicy mogą przenosić i odtwarzać pliki pomiędzy komputerem, telewizorem czy odtwarzaczem Blu-ray. Bez użycia kabli możemy też np. przeglądać zdjęcia z aparatu fotograficznego na ekranie telewizora czy odtworzyć muzykę zapisaną w telefonie poprzez system kina domowego.

Obraz
© (fot. Samsung)

Samsung Apps i Internet w telewizorze

Istotną funkcją tegorocznych produktów Samsunga jest łączność z Internetem i dostęp do Samsung Apps - pierwszego na świecie sklepu z aplikacjami multimedialnymi do telewizorów. Użytkownicy najnowszych telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray i zestawów kina domowego otrzymają możliwość korzystania z najnowszych aplikacji internetowych, stworzonych we współpracy z lokalnymi, jak i światowymi dostawcami treści (m.in. Youtube czy AccuWeather).

Design inspirowany naturą

Produkty Samsunga na rok 2010 prezentują nowe podejście firmy do kwestii designu. Każda z tegorocznych serii urządzeń RTV charakteryzuje się odmienną linią wzornictwa. Znajdziemy tu zarówno motywy nawiązujące do faktury drewna w telewizorze LED Seria 6500 czy odtwarzaczu Blu-ray Seria 7000, jak szczotkowane aluminium w telewizorach LED Seria 9000.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)