Samsung współpracuje z wojskiem USA. Powstanie prototyp potężnej sieci 5G

Samsung współpracuje z wojskiem USA. Powstanie prototyp potężnej sieci 5G

Samsung współpracuje z wojskiem USA. Powstanie prototyp potężnej sieci 5G
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA | Hide1228 (CC BY-SA 3.0)
Arkadiusz Stando
06.11.2017 11:52

Koreański gigant pracuje nad stworzeniem bezprzewodowej sieci wysokiej przepustowości. Głównymi cechami 5G mają być wysoka prędkość, łatwa łączność oraz duży zasięg.

Terry Halvorsen, były oficer wojsk USA, a aktualnie pracownik Samsunga, mówi o nowym projekcie w samych superlatywach. Sieć nie tylko posiada mniejsze opóźnienie, ale jest tańsza. Zapowiedział też zwiększone bezpieczeństwo, dzięki korzystaniu z 5G. Dzięki dużej przepustowości można korzystać z wyższych poziomów szyfrowania bez strat na szybkości połączenia.

Samsung prowadzi już testy nowej technologii. Sieć opiera się na częstotliwości 28GHz, gdzie testy 4G wykonywano na zaledwie 3,5GHz. Według twórców, 5G jest w stanie przesyłać 1Gb/s, dla porównania, limitem aktualnie używanej sieci jest 350Mb/s.

Koreańczycy planują wykorzystać swój wynalazek przy najbliższych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Zaskoczeniem może być fakt, że sieć nie korzysta z satelitów. Jej przesył wykorzystuje połączenia pomiędzy antenami naziemnymi. Według twórców, pomoże to pracować w środowisku, które nie ma dostępu do GPS, w razie potrzeby z dużym przepływem danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)