Samsung WAVE S8500 wchodzi na polski rynek

Samsung WAVE S8500 wchodzi na polski rynek
Źródło zdjęć: © Samsung

31.05.2010 15:05

Samsung Wave S8500, pierwszy smartfon działający w oparciu o autorską platformę bada, trafia dziś do sprzedaży w Polsce. Pojawieniu się telefonu towarzyszy premiera sklepu z aplikacjami Samsung Apps, w którym użytkownicy mogą pobierać aplikacje i widgety na telefon. Serwis niedługo będzie dostępny dla mieszkańców 80 państw na całym świecie

Samsung Apps to wygodny serwis, pozwalający na pobieranie aplikacji z poziomu komputera bezpośrednio na telefon. Dzięki niemu użytkownicy zyskują szybki dostęp do szerokiej gamy gier, programów, nawigacji, e-booków oraz aplikacji np. tematycznie powiązanych z portalami społecznościowymi, biznesem czy zdrowiem.

Obraz
© (fot. Samsung)

Pierwszy Samsung Apps dedykowany systemom Windows Mobile oraz Symbian działa już w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Singapurze, Niemczech, Brazylii oraz Chinach. Wraz z premierą autorskiej platformy bada, zasięg Samsung Apps rozszerzy się do 8. państw. Wśród zasobów sklepu można znaleźć aplikacje, które powstały we współpracy m.in. z: The Associated Press, Electronic Arts, Facebook, Gameloft, Layar, Myspace, Namco Bandai, Twitter, Universal Pictures International, WeatherBug, ZAGAT. Wśród nich będzie można korzystać ze sztandarowych produkcji jak Need for Speed Shift (EA), Tower Bloxx (Digital Chocolate), Weather Bug (WeatherBug) oraz ZAGAT TO GO (Handmark).

Możliwości najnowszego smartfona Samsung Wave S850. zachwycą również fanów jednej z najpopularniejszych gier konsolowych - Tom Clancy’s H.A.W.X. (Gameloft). Użytkownicy będą mogli wybierać spośród 13 misji, 26 modeli samolotów oraz cieszyć się pełnym wsparciem technologii 3D. Posiadacze Wave do swojej dyspozycji otrzymają również mobilny serwis informacyjny AP Mobile (The Associated Press).

Platforma bada

Platforma bada jest urzeczywistnieniem koncepcji “smartfon dla każdego”. Najnowsze rozwiązanie Samsunga w połączeniu z wydajną platformą sprzętową Samsung Wave S850. sprawia, że w ręce użytkowników trafia wygodne i wielofunkcyjne narzędzie, oferujące dostęp do szerokiej gamy aplikacji i usług. Siłą bada jest różnorodność oraz nieograniczone możliwości tworzenia aplikacji, wykorzystujących zróżnicowane interfejsy użytkownika, grafikę 3D, technologię Flash, multipoint touch oraz czujnik ruchu. Autorski system operacyjny firmy Samsung daje również dostęp do narzędzi umożliwiających integrację serwisów społecznościowych, serwisów lokalizacyjnych oraz możliwości dokonywania płatności za pośrednictwem telefonu.

Twórcy aplikacji mobilnych mogą projektować własne programy za pośrednictwem zestawu narzędzi służących do projektowania aplikacji w środowisku bada SDK (Software Development Kit). bada SDK zapewnia dostęp do pełnego zestawu APIs (Application Programming Interfaces), IDE (Integrated Development Environment), symulatora, UI builder, oraz wielu narzędzi oraz materiałów ułatwiających programowanie w środowisku bada. Aplikacje tworzone przy pomocy bada SDK będą mogły znaleźć się w ofercie Samsung Apps. Pełna wersja SDK 1.0.0 jest już dostępna.

Programiści mają również szansę na sprawdzenie się w globalnym konkursie ‘bada Developer Challenge’. z pulą nagród 2 700 000 USD. Każdy z 300 najlepszych twórców wyłonionych w pierwszym etapie konkursu otrzyma smartfona Samsung Wave, a na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 300 000 USD. W Polsce rozpoczęła się właśnie lokalna edycja konkursu - bada Cup z ogólną pulą nagród 450 000 PLN. Najlepszy programista ma szansę wygrać 100 000 PLN.

W ponad 2. krajach na całym świecie, trwa cykl seminariów i warsztatów - bada Developers Day. Podczas spotkań twórcy aplikacji mobilnych mają szansę poznać podstawy programowania aplikacji w środowisku bada oraz możliwości nowej platformy Samsung. W Polsce warsztaty na uczelniach prowadzą specjaliści z Samsung Electronics Poland R&D Center.

Social Hub i TouchWiz 3.0

Social Hub to wygodne narzędzie, dzięki któremu użytkownik zyskuje w jednym miejscu dostęp do wiadomości e-mail, komunikatorów oraz serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy MySpace. Dzięki temu rozwiązaniu można synchronizować informacje zapisane na różnych portalach, a także szybko wysyłać je do znajomych. Ponadto wbudowany klient poczty push e-mail zgodny z ActiveSync pozwala na bieżąco otrzymywać wiadomości na telefon dokładnie w momencie, kiedy pojawią się na serwerze.

Obraz
© (fot. Samsung)

Dzięki zastosowaniu nowego, dotykowego interfejsu użytkownika TouchWiz 3.0 miłośnicy muzyki z łatwością mogą przekształcić ekran główny Wave S850. w intuicyjny odtwarzacz muzyczny, a fani fotografowania mogą umieścić na nim swoje ulubione zdjęcia. Dużym ułatwieniem jest również funkcja adaptacyjna, która polega na tym, że ikony aplikacji automatycznie układają się na pulpicie w zależności od częstotliwości ich używania. TouchWiz 3.0 zapewnia również dostęp do nowych właściwości ikon aplikacji, takich jak inteligentne odblokowanie czy spersonalizowany ekran widgetów.

Ekran Super AMOLED, procesor 1 GHz

W Samsung Wave S850. po raz pierwszy zastosowano drugą generację wyświetlaczy Super AMOLED, gwarantującą jasny i czysty obraz. Do końca 2010 roku Samsung będzie jedynym producentem, który może wykorzystywać to rozwiązanie. Dzięki niemu najnowszy telefon wielozadaniowy z oferty Samsung, oferuje najwyższą jakość odtwarzanych filmów oraz zdjęć.

Samsung Wave wyposażono także w procesor 1 GHz, który zapewnia nie tylko najwyższą jakość grafiki, ale również udoskonaloną czułość na dotyk oraz płynne przetwarzanie wymagających plików graficznych oraz 3D.

Odtwarzanie plików w formacie DivX, Xvid, MP4. WMV oraz dźwięk przestrzenny 5.1 czynią z najnowszego smartfona prawdziwe centrum multimedialnej rozrywki. Telefon umożliwia również nagrywanie oraz odtwarzanie plików wideo w standardzie HD (720p).
Co więcej, Samsung Wave S850. to pierwszy na świecie telefon wyposażony w technologię Bluetooth 3.0 oraz WiFi 802.11n.

Samsung Wave już wkrótce będzie można kupić w Europie, Azji Południowo - Wschodniej, Chinach, na Środkowym Wschodzie, w Afryce oraz Ameryce Łacińskiej. Sugerowana przez producenta cena detaliczna telefonu wyniesie 159. PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)