Samsung uruchamia serwis z wideo dla gogli Gear VR

Samsung uruchamia serwis z wideo dla gogli Gear VR

Samsung uruchamia serwis z wideo dla gogli Gear VR
Źródło zdjęć: © Samsung
31.12.2014 09:54, aktualizacja: 02.01.2015 12:32

Nie jest tajemnicą, że jedną z głównych bolączek branży virtual reality jest ewidentny brak materiałów przeznaczonych na te urządzenia. Ofiarą takiego stanu rzeczy są też oczywiście najnowsze gogle Samsunga, Gear VR, kuszące nas raczej potencjałem aniżeli bogactwem oferowanych wrażeń. Koreański gigant robi jednak wiele, by to zmienić i w zaledwie trzy tygodnie po prezentacji 360-stopniowej kamery Project Beyond zapowiedział uruchomienie pierwszego serwisu z klipami wideo dla tego gadżetu – Milk VR.

Nowy serwis firmy zamierza aspirować do miana „Youtube’a kategorii Virtual Reality”, który wreszcie ukaże nam pełnię możliwości gogli Gear VR. Początkowo ma on funkcjonować w sieci w ramach wersji Technical Preview, oferując odtwarzanie niedużej ilości filmików o długości od 1 do 10 minut, ale Samsung wierzy, że w przyszłości wzbogaci się on o liczne klipy pozbawione takowego limitu. Jak mogliśmy oczekiwać, wszystkie klipy zostaną posortowane w grupy informujące o ich gatunku, takie jak „sport”, „muzyka”, czy „akcja”. Słowem – całość sprawia wrażenie dość standardowej platformy wypełnionej nietypowymi treściami.

Portal Milk VR to kolejna z istotnych inwestycji Samsunga w ekosystem jego najnowszych gogli Gear. Nie dalej jak na początku tego miesiąca, gigant zaprezentował światu Project Beyond, czyli swą pierwszą kamerę pozwalającą na nagrywanie wideo w zakresie 360 stopni. Jego nowy serwis ma stać się miejscem, gdzie użytkownicy tego gadżetu będą mogli łatwo dzielić się swymi dziełami z użytkownikami urządzeń Virtual Reality. Nie wiadomo, czy będzie on dostępny wyłącznie dla posiadaczy sprzętu firmy.

Czy nowe dzieła giganta to wystarczająca zachęta do zakupu gogli? Chyba jeszcze nie, ale wydaje się, że Samsung jest coraz bliższy doprowadzenia do tego, by miał on wreszcie sens.

Polecamy na stronach Giznet.pl: The Interview świątecznym hitem pobrań

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)