Samsung UE55D8090 - młodszy brat jednego z najlepszych telewizorów

Samsung UE55D8090 - młodszy brat jednego z najlepszych telewizorów
Źródło zdjęć: © chip.pl

28.10.2011 11:34, aktual.: 27.03.2012 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto młodszy brat jednego z najlepszych telewizorów - Samsunga UE55D8090. Oferuje on to samo wyposażenie, ale o dziewięć cali mniejszy obraz. Test UE46D8090 dowodzi, że jakość nie uległa zmianom.

Obraz
© Samsung UE46D8090: pierwszej klasy telewizor LED z wieloma praktycznymi funkcjami. (fot. chip.pl)

Przy odtwarzaniu 3. Samsung UE46D8090 wyposażony w technologię przysłonową tworzy przyjemnie mało podwójnych konturów: wyniki pomiarów Crosstalk wyniosły 1,5% – to bardzo niedużo. Kolory w trybie 3D miały minimalny żółty odcień, który jednak mało rzuca się w oczy i można go łatwo wyeliminować korzystając z ustawień obrazu. Jasność w trybie 3D spada, tak samo kontrast, co jest typowe przy wykorzystaniu okularów przysłonowych. Wyniki obu pomiarów utrzymują się jednak na akceptowalnym poziomie.

Ogólnie bardzo dobry obraz

Samsung UE46D809. oferuje cztery sposoby odbioru telewizji: przez analogowy i cyfrowy kabel (DVB-C), cyfrową antenę TV i cyfrowy odbiornik satelitarny DVB-S (x2). Obraz z nadajników SD jest wprawdzie bardzo ostry a jego kolory żywe. Jednak widać cały czas lekkie wahania ostrości, co jest zbytnio nie przeszkadza. Telewizor ten lepiej odtwarza kanały HD w rozdzielczości 720p i 1080i: wszystko tu jest bardzo ostre i nic nie przeszkadza.

Obraz z płyt DVD i Blu-ray robi wrażenie dobrą ostrością i naturalnymi kolorami. Odtwarzanie ciemnych scen wychodzi bardzo dobrze, widocznych jest wiele detali. Jednak podświetlenie Edge LED prześwituje na ciemnych obrazach (Clouding).

Obraz
© Samsung UE46D8090: bardzo nierównomierna iluminacja. (fot. chip.pl)

Chociaż telewizor nie jest zbyt głęboki, dźwięk jego jest porządny: na początku zarówno na głębokich jak i wysokich częstotliwościach telewizor w akustyce pokoju wyraźnie buczał.

Jeśli chodzi o wyposażenie i obsługę Samsung UE46D809. odpowiada jeden do jednego 55-calowemu modelowi UE55D8090. Zmierzone zużycie prądu UE46D8090 na ustawieniach fabrycznych wynosi około 89 W. Wbudowany czujnik światła wyraźnie pomaga zaoszczędzać prąd, nie przyciemniając przy tym obrazu: 165 Candeli na metr kwadratowy przy zużyciu 58,2 W to super-wynik.

Podsumowanie

Samsung UE46D809. w teście wykazał dobrą jakość obrazu 3D z niewielką ilością błędów w obrazie – Crosstalk pozostaje ogólnie na przyjemnie niskim poziomie. Również obraz 2D bardzo nam się spodobał. Obraz HD jest bardzo ostry i pozbawiony błędów, zarówno w przypadku płyt DVD jak i Blu-ray. Jeśli chodzi o wyposażenie, Samsung ma oprócz czterech tunerów (analogowy kabel DVB-T/-C/-S(2))
i czterech złącz HDMI 1.4 na swoim pokładzie odtwarzacz multimediów, który jest w stanie odtwarzać zawartość zewnętrznych pamięci USB, plików z sieci i z internetu.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Alternatywa

Panasonic TX-P50VT30. za około 6000 zł jest dobrym telewizorem plazmowym, oferującym wysokiej klasy obraz 2D oraz 3D. Poza tym, jeśli chodzi o wyposażenie, Panasonic nie idzie na żaden kompromis – oferuje dużo złącz, fajny odtwarzacz multimediów, dobrego pilota i cztery tunery, co zapewnia mu wysokie miejsce w rankingu. Jedynie zużycie prądu w trybie normalnym - wynoszące 174 W – jest wyraźnie wyższe niż w przypadku tego Samsunga LED.

Samsung UE46D8090

Bardzo dobry telewizor LED o ładnym obrazie 2. i 3D oraz z fajnym wyposażeniem.

PLUSY:

  • Bardzo dobry obraz 2D i 3D
  • Czysty dźwięk
  • Bogate wyposażenie

MINUSY:

- Przeszkadzający Clouding

Optymalna odległość do oglądania: ok. 2,9. m

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)