Samsung - telewizor LCD 3D z technologią 240 Hz

Samsung - telewizor LCD 3D z technologią 240 Hz

Samsung - telewizor LCD 3D z technologią 240 Hz
Źródło zdjęć: © IDG.pl
15.10.2009 11:00, aktualizacja: 19.10.2009 15:08

Koncern Samsung zaprezentował 55-calowy telewizor LCD, zdolny do wyświetlenia obrazu trójwymiarowego. Aby cieszyć się wrażeniami 3D, transmisję należy oglądać w specjalnych okularach.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Optymalną płynność prezentowanego obrazu ma zapewnić odbiornikowi 240-hercowy system odświeżania. Częstotliwość ta jest stosowana w wypadku wyświetlania obrazu 2. - dla filmu trójwymiarowego, wyświetlanego w technice stereoskopowej, odświeżanie obu fragmentów przekazu (odbieranych oddzielnie przez lewe i prawe oko widza) wynosi 120 Hz.
Współpracujące z telewizorem okulary to tzw. okulary migawkowe, których konstrukcja zawiera ciekłe kryształy i filtr polaryzacyjny. Ich działanie polega na szybkim naprzemiennym zasłanianiu prawego bądź lewego oka, zsynchronizowanym z częstotliwością odświeżania ekranu (pracą okularów steruje emiter podczerwieni).

Telewizor może wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD (192. x 1080 pikseli). Samsung przekonuje też, że wyeliminował z urządzenia efekt podwójnego obrazu (ang. ghosting) pojawiającego się w dynamicznych scenach.
Urządzenie zaprezentowano na konferencji IMID 2009, organizowanej w Seulu.

W ostatnich tygodniach telewizory 3. zaprezentowali tacy producenci jak Sony i Panasonic. Pierwszy z koncernów pochwalił się 52-calowym odbiornikiem LCD Bravia, drugi - 50-calową plazmą. Oba urządzenia wystawiono na targach elektronicznych CEATEC.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)