Samsung się ogranicza. Będzie mniej telefonów!

Samsung się ogranicza. Będzie mniej telefonów!19.11.2014 11:07
Samsung się ogranicza. Będzie mniej telefonów!
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Koreański gigant ma nowy pomysł na rychłą poprawę swej sytuacji na rynku urządzeń mobilnych. Zgodnie z informacjami znanego dziennika Wall Street Journal, popularny producent opracował plan wyjścia z kryzysu finansowego, przewidujący ograniczenie produkcji różnorodnych modeli smartfonów.

Jak zauważa Journal, takich ruch firmy stanowi oczywistą odpowiedź jej kierownictwa na ostatnie spadki dochodów notowane przez nią w dwóch ostatnich kwartałach tego roku. Według zarządców Samsunga, obecna sytuacja zmusza go do skoncentrowania się na sprzedaży nieco mniejszej ilości gadżetów o zbliżonym wyglądzie i wyposażeniu opartym na rozmaitych podzespołach z jego fabryk . Kluczem do zrealizowania tego celu ma być rzecz jasna zwiększona samowystarczalność firmy i „częstsze wykorzystywanie komponentów swej produkcji w smartfonach ze średniej i górnej półki cenowej, co z pewnością przełoży się na zmaksymalizowanie korzyści wynikających ze skali jej działalności”.

Zdaniem szefa działu odpowiedzialnego za relacje z inwestorami, Robera Yi, przewidywane cięcia w produkcji tych urządzeń sięgną od 25 do nawet 30 proc. jej oferty. Co oznacza to dla rynku? Ano to, że koreański gigant znacząco zredukuje dystrybucje mniej popularnych, przypuszczalnie przeciętnych smartfonów w rodzaju Galaxy Mega, Galaxy Core, Edge czy Mini. W zamian powinien on uraczyć nas garstką standardowych słuchawek, wspartych czymś na kształt gwiazdy w postaci flagowego modelu z linii Galaxy. I to byłoby chyba na tyle.

Czy mniej będzie oznaczać w tym wypadku więcej? Przekonamy się już za kilka miesięcy.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)