Samsung rozpoczyna aktualizację Galaxy S III od... Polski!

Samsung rozpoczyna aktualizację Galaxy S III od... Polski!
Źródło zdjęć: © WP.PL

24.09.2012 15:40, aktual.: 25.09.2012 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli kiedykolwiek czuliście się skrzywdzeni bądź odsunięci na dalszy plan przez Samsunga - teraz koreańska firma wam to wynagradza.

Wszystko za sprawą aktualizacji oprogramowania smartfona Samsung Galaxy S III do najnowszej wersji systemu operacyjnego Android - 4.1 Jelly Bean, którą my Polacy otrzymujemy jako PIERWSI NA ŚWIECIE. Aktualizacja dostępna jest poprzez oprogramowanie Kies i powinna zwiększyć wydajność smartfona, a także dodaje kilka nowych funkcji, w tym m.in. integrację z Google Now, wyszukiwanie kontekstowe, nowe powiadomienia czy zaktualizowane aplikacje Samsunga.

Samsung oficjalnie utrzymuje, że aktualizacja oprogramowania ruszy dopiero w październiku, ale dzięki spostrzegawczości jednego z członków forum XDA już teraz możemy cieszyć się najnowszą wersją Androida na Galaxy S III.

Android 4.1 Jelly Bean ma zwiększyć płynność i jakości grafiki, ale nie tylko. Usprawniono także mechanizm powiadomień: można teraz podejmować działania wprost z poziomu powiadomienia, bez wcześniejszego uruchamiania aplikacji. Dużo łatwiejsze stało się konfigurowanie ekranu głównego. Wystarczy umieścić ikonę lub widżet na ekranie, a inne ikony po prostu rozsuną się na boki.

Dużą zmianą w interfejsie Androida jest usługa Google Now. Oferuje ona użytkownikom informacje we właściwym czasie: prognozę pogody rano, informacje o korkach lub rozkładach komunikacji miejskiej zanim wsiądziemy do samochodu czy autobusu oraz aktualne plany lotów zanim wyjedziemy na lotnisko. Usługa Google Now automatycznie podaje przeliczenia walut wg bieżących kursów, tłumaczenia, a nawet aktualny czas w domu (gdy jesteśmy w podróży w innej strefie czasowej).

Dodatko w Galaxy S III zmieniono lub usprawniono:

• Tryb ułatwienia dla ekranu startowego - duże i czytelne widżety na ekranie głównym, które zapewniają szybki i prosty dostęp do często używanych aplikacji i kontaktów.

• Tryb blokowania - udogodnienie, pozwalające zablokować połączenia przychodzące, powiadomienia, alarmy i wskaźniki LED przez określony czas i tylko od wybranych lub wszystkich użytkowników.

• Do funkcji kamery wideo dodano funkcję pauzy, która pozwala tworzyć ciągłe nagrania, jednak rejestrujące tylko pożądane momenty. Podobnie jak w zwykłej kamerze wideo, nagranie można w łatwy sposób wstrzymać i wznowić.

• Użytkownicy otrzymują też unowocześnioną funkcję „Pop up play”, dzięki któremu mogą oglądać wideo w dowolnej części ekranu telefonu, jednocześnie korzystając z innych aplikacji. Możliwa będzie także zmiana wielkości okna odtwarzacza, pauza i zamknięcie okna jednym dotknięciem.

• Rozszerzona możliwość zarządzania kontami.

W związku z dalszymi pracami nad aktualizacją systemu niektóre funkcjonalności dla aplikacji zewnętrznych w dniu premiery Jelly Bean 4.1 dla GALAXY S III mogą być niedostępne.

Źródło: Chip.pl / WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (81)
Zobacz także