Samsung przedstawia usługę komunikacji mobilnej ChatON

Samsung przedstawia usługę komunikacji mobilnej ChatON
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.09.2011 13:37, aktual.: 22.09.2011 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Korei, Samsung Electronics Co. Ltd., ogłosił premierę ChatON - darmowej usługi komunikacji mobilnej, która pozwala użytkownikom komunikować się za pośrednictwem telefonów komórkowych działających na różnych platformach.

Samsung ogłosił premierę ChatON - darmowej usługi komunikacji mobilnej, która pozwala użytkownikom komunikować się za pośrednictwem telefonów komórkowych działających na różnych platformach.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

ChatON to globalna usługa marki Samsung umożliwiająca nawiązywanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną, wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć oraz plików wideo w czasie rzeczywistym. Umożliwia ona również komunikację na wspólnym czacie, a w przypadku telefonów posiadających klienta internetowego - prowadzenie rozmów pomiędzy telefonem a komputerem osobistym.

Usługa ChatON jest dostępna w ponad 12. krajach oraz obsługuje 62 języki. Oferuje ona dwa tryby działania: podstawowy oraz zaawansowany. Ten drugi przeznaczony jest dla użytkowników smartfonów, którzy podczas komunikacji mają możliwość przeglądania „rankingu interakcji” oraz zamieszczania komentarzy na profilach znajomych. Maja oni również możliwość tworzenia animowanych wiadomości, pisania odręcznych wiadomości, czy też dodawania do wiadomości dźwięków oraz obrazów jako tła.

Podstawowy tryb dostępny jest dla użytkowników telefonów specjalistycznych, którzy preferują prostą i łatwą formę komunikacji. W trybie tym użytkownicy mogą przesyłać między sobą teksty, zdjęcia, wydarzenia z kalendarza, kontakty oraz dzielić się emocjami poprzez łatwą w użyciu aplikację.

Wszystkie zdjęcia i filmy w każdym okienku konwersacji można oglądać w generowanym automatycznie elemencie interfejsu zwanym „trunk” służącym do wymiany treści.

Usługa ChatON pozwala użytkownikom przyłączać się do społeczności, co umożliwia błyskawiczną i elastyczną komunikację za pomocą telefonu komórkowego. Usługa jest dostępna na całym świecie, dzięki czemu użytkownicy mogą za darmo i w łatwy sposób komunikować się z przyjaciółmi i rodziną w różnych krajach.

Będzie ona stopniowo udostępniana dla wszystkich smartfonów, tabletów, notebooków i telefonów specjalistycznych marki Samsung, w tym dla telefonów, których premiera zostanie ogłoszona na targach IFA 2011.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)