Samsung przedstawia szybką pamięć SSD 512GB

Samsung przedstawia szybką pamięć SSD 512GB

Samsung przedstawia szybką pamięć SSD 512GB
Źródło zdjęć: © SAmsung
01.07.2010 11:48

Samsung przedstawia pamięć SSD (Solid State Drive) opartą na układach NAND pracujących w trybie toggle-mode DDR. 512 gigabajtowa pamięć SSD zapewni wydajne i bezpieczne przetwarzanie danych.

512GB pamięć SSD korzysta z 3. nanometrowych, 32 gigabajtowych układów NAND, których produkcję Samsung rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku. Toggle-mode DDR razem z interfejsem SATA 3.0 Gbps umożliwiają odczytywanie danych z prędkością 250 MB/s i zapisywanie ich z prędkością 220MB/s. To trzykrotnie więcej niż w przypadku standardowego dysku twardego. Dzięki takim osiągom, dwa standardowej długości filmy DVD (ok. 4 GB każdy) mogą być na niej zapisane w minutę.

Dzięki opracowaniu kontrolera trybu toggle-mode DDR NAND, o niskim zapotrzebowaniu na energię, firmie Samsung udało się utrzymać pobór prądu na takim samym poziomie, jak w przypadku pamięci NAND SSD o pojemności 25. GB, wykonanej w 40 nm procesie produkcyjnym. Kontroler analizuje częstotliwość użycia i preferencje użytkownika dostosowując się do niego i automatycznie aktywuje tryb niskiego poboru mocy, który może przedłużyć czas pracy notebooka na baterii o godzinę, a nawet dłużej.

Pamięć Samsung 512GB SSD do ochrony zapisanych na niej danych, korzysta ze wzmocnionego, 25. bitowego algorytmu AES, zapewniając bezpieczeństwo w przypadku ataku hakera, zagubienia bądź kradzieży notebooka.
Nowe pamięci SSD Samsung zapewniają krótszy czas startu komputera i uruchamiania aplikacji. Przeprowadzone przez firmę testy pokazały nawet dziewięciokrotny wzrost wydajności komputerów wyposażonych w nowe pamięci SSD względem posiadających standardowe dyski twarde. Ponadto, funkcja inteligentnego zarządzania optymalizuje pracę w tle, co w połączeniu z popularną w Windows 7 funkcją TRIM zapewnia niezawodność pamięci w trybie zapisu.

Samsung planuje rozpoczęcie masowej produkcji pamięci 512GB SSD w lipcu. W efekcie w ofercie firmy znajdą się pamięci SSD o pojemności od 64 GB do 512 GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)