Samsung przedstawia kompaktowy aparat cyfrowy PL90

Samsung przedstawia kompaktowy aparat cyfrowy PL90

Samsung przedstawia kompaktowy aparat cyfrowy PL90
Źródło zdjęć: © Samsung
06.08.2010 11:50

Samsung Electronics zaprezentował najnowszy model kompaktowego aparatu fotograficznego PL90. Urządzenie wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,2 megapiksela oraz wysuwane złącze USB.

Zastosowano w nim wysuwane złącze USB. Urządzenie działa na zasadzie plug and play a zainstalowane w aparacie oprogramowanie iltelli-studio pozwala na korzystanie z jego funkcji na dowolnym komputerze. Aparat można naładować bezpośrednio z portu USB.

Obraz
© (fot. Samsung)

Model PL9. wyposażono m.in. w najnowszą wersję opracowanej przez Samsung funkcji Smart Auto (Still&Movie). W trybie tym, aparat automatycznie reguluje najważniejsze parametry.

Aparat posiada także system Idealnego Zdjęcia Portretowego (Perfect Portrait)
, w którym zastosowano tryby ułatwiające fotografowanie. W trybie Autoportretu użytkownik może wyjść zza obiektywu, a aparat, śledząc zarys twarzy da znać sygnałem dźwiękowym, kiedy znajdziemy się w kadrze. Funkcja wykrywania twarzy pozwala na automatyczne rozpoznanie do dwunastu różnych twarzy. PL9. wyposażono także w tryb Beauty Shot, który poprawia wygląd fotografowanej twarzy poprzez korektę jasności i ewentualnych niedoskonałości cery. Z kolei funkcje wykrywania uśmiechu i mrugnięcia, pozwalają odpowiednio – wyzwolić spust migawki po wykryciu uśmiechu w kadrze i powtórzyć zdjęcie w przypadku wykrycia zamkniętych oczu u któregoś z modeli.

Wykonane przy pomocy PL90 zdjęcia można łatwo sortować i przeglądać dzięki funkcji Smart Album. Umożliwia ona m.in. szybkie zlokalizowanie danego zdjęcia bez konieczności przeglądania setek fotografii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)