Samsung przedstawia kompaktowy aparat cyfrowy PL90

Samsung przedstawia kompaktowy aparat cyfrowy PL9006.08.2010 11:50
Samsung przedstawia kompaktowy aparat cyfrowy PL90
Źródło zdjęć: © Samsung

Samsung Electronics zaprezentował najnowszy model kompaktowego aparatu fotograficznego PL90. Urządzenie wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,2 megapiksela oraz wysuwane złącze USB.

Zastosowano w nim wysuwane złącze USB. Urządzenie działa na zasadzie plug and play a zainstalowane w aparacie oprogramowanie iltelli-studio pozwala na korzystanie z jego funkcji na dowolnym komputerze. Aparat można naładować bezpośrednio z portu USB.

288755759972628627
Źródło zdjęć: © (fot. Samsung)

Model PL9. wyposażono m.in. w najnowszą wersję opracowanej przez Samsung funkcji Smart Auto (Still&Movie). W trybie tym, aparat automatycznie reguluje najważniejsze parametry.

Aparat posiada także system Idealnego Zdjęcia Portretowego (Perfect Portrait)
, w którym zastosowano tryby ułatwiające fotografowanie. W trybie Autoportretu użytkownik może wyjść zza obiektywu, a aparat, śledząc zarys twarzy da znać sygnałem dźwiękowym, kiedy znajdziemy się w kadrze. Funkcja wykrywania twarzy pozwala na automatyczne rozpoznanie do dwunastu różnych twarzy. PL9. wyposażono także w tryb Beauty Shot, który poprawia wygląd fotografowanej twarzy poprzez korektę jasności i ewentualnych niedoskonałości cery. Z kolei funkcje wykrywania uśmiechu i mrugnięcia, pozwalają odpowiednio – wyzwolić spust migawki po wykryciu uśmiechu w kadrze i powtórzyć zdjęcie w przypadku wykrycia zamkniętych oczu u któregoś z modeli.

Wykonane przy pomocy PL90 zdjęcia można łatwo sortować i przeglądać dzięki funkcji Smart Album. Umożliwia ona m.in. szybkie zlokalizowanie danego zdjęcia bez konieczności przeglądania setek fotografii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)