Samsung powalczy z Apple, stawia wszystko na jedną kartę

Samsung powalczy z Apple, stawia wszystko na jedną kartę

Samsung powalczy z Apple, stawia wszystko na jedną kartę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.03.2012 11:30

Samsung nie daje za wygraną i w odpowiedzi na propozycję Apple dotyczącą opłat za licencje zawarte w systemie Android stawia sprawę jasno. A w zasadzie to stawia wszystko na jedną kartę.

Jak już informowaliśmy, Apple złożył m.in. Samsungowi propozycję _ nie do odrzucenia _. Chodzi dokładnie o opłaty za patenty zawarte w systemie Android, które miałyby wynieść nawet 15 dolarów za każdy sprzedany telefon z tym systemem. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz Samsung odpowiada na propozycję Apple krótkim stwierdzeniem: _ żadnej ugody! _ Oznacza to, że azjatycki producent sprzętu nie zamierza dać za wygraną, a sprawa znajdzie swój finał zapewne w sądzie.

Zresztą na takie rozwiązanie sprawy Samsung jest przygotowany, również finansowo. Dotychczasowe potyczki patentowe, m.in. z Apple, kosztowały go, przynajmniej oficjalnie, około 20. mln dolarów - taki budżet na batalie sądowe zarezerwowała w 2011 roku firma. W tym roku ich wysokość zwiększona została do 260 mln dolarów. Czy to wystarczy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)