Samsung otwiera sklep z oprogramowaniem na telefony

Samsung otwiera sklep z oprogramowaniem na telefony

Samsung otwiera sklep z oprogramowaniem na telefony
05.02.2009 21:55, aktualizacja: 06.02.2009 10:36

Po App Store Apple'a i Android Market Google'a nadszedł czas na podobne rozwiązanie drugiego po Nokii największego gracza na rynku telefonów komórkowych - Samsunga. Sklep Samsung Mobile Applications będzie miał już w dniu otwarcia ponad 1100 aplikacji w ofercie.

Oferta sklepu będzie skierowana początkowo do mieszkańców Wielkiej Brytanii. Sklep ruszy podczas targów Mobile World Congress 2009, czyli jeszcze w tym miesiącu. Już teraz można obejrzeć zarys sklepu pod tym adresem.

W przeciwieństwie do ograniczonych pod względem liczby odbiorców rozwiązań Apple'a czy Google'a, w przypadku Samsunga aplikacje dostępne będą na wiele platform, włączając w to Windows Mobile i Symbian. Przebicie się oferty Samsunga ponad konkurencję ułatwi wielkie portfolio telefonów producenta i prawie 200 mln sztuk sprzedawanych rocznie telefonów.

Środowisko użytkowników telefonów z Windows Mobile nie do końca cieszy się z kroków, które podejmuje Samsung. Zapowiedziany przez Microsoft SkyMarket będzie miał tym samym konkurencję, a to oddala wizję kompletnej oferty zgromadzonej w jednym sklepie, jak ma to miejsce w przypadku App Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)