Samsung obiecuje ściąganie filmu w mniej niż sekundę

Samsung obiecuje ściąganie filmu w mniej niż sekundę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.05.2013 15:45, aktual.: 14.05.2013 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć standard LTE nie przyjął się jeszcze na całym świecie, a urządzeń, które obsługiwałyby wszystkie jego odmiany nadal brakuje, Samsung już teraz ucieka w przyszłość i rozpoczyna testy jeszcze nowszego standardu - Koreańczycy będą gotowi go wprowadzić w 2020 roku.

Niesamowita szybkość transmisji

Przynajmniej tak twierdzi koreańska agencja Yonhap News. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze urządzenia mobilne wykorzystujące sieć piątej generacji, powinny pojawić się na rynku za siedem lat. W porównaniu do obecnych urządzeń, będą one odznaczały się niesamowitą wręcz szybkością transmisji - prototypowe urządzenie 5. Samsunga wykorzystuje częstotliwość 28 GHz do transmisji danych w dół kanału z przepływnością 1 Gb/s. A według koreańskiego giganta ich sieć 5G mogłaby teoretycznie działać jeszcze szybciej.

Ogromne pliki w sekundę

Do odebrania takiej ilości danych w tak krótkim czasie potrzebna jest odpowiednia antena. Samsung twierdzi, że prototypowe urządzenie wykorzystywało ich aż 6. sztuki. Miejmy nadzieję, że w ciągu następnych siedmiu lat Koreańczykom uda się je wszystkie zmieścić w obudowie jednego urządzenia mobilnego. Pierwsze testy prototypu nowej technologii pozwoliły inżynierom Samsung przesłać dane na odległość 2 km z prędkością 1,056 Gb/s. Wynalazcy podkreślają przede wszystkim, że ich celem jest umożliwienie przysłania nawet bardzo dużych plików - jak choćby filmów - praktycznie bez ograniczeń w prędkości.

Nowa technologia jest kilkaset razy szybsza niż obecnie stosowane sieci 4G Chiny i Unia inwestują w 5G

Nie jest to co prawda pierwsza wiadomość na temat prac nad następcą LTE ale miejmy nadzieję, że dokonanie Samsunga zdopinguje innych gigantów technologicznych do wzmożenia swoich wysiłków. Na razie chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnej zainicjowało utworzenie grupy roboczej do rozwoju technologii komunikacji 5G, a Unia Europejska w lutym ogłosiła zainwestowanie 5 milionów euro w badania nad sieciami nowej generacji.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)