Samsung NX2000 - nowy kompakt z wymienną optyką

Samsung NX2000 - nowy kompakt z wymienną optyką

Samsung NX2000 - nowy kompakt z wymienną optyką
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.05.2013 14:47, aktualizacja: 09.05.2013 16:06

Samsung wprowadzając na rynek model aparatu, model NX2000. To kompaktowy aparat systemowy z wymienną optyką i technologią Samsung Smart Camera.

Aparat został wyposażono w matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 MPix i procesor DRIMe IV, zaprojektowany z myślą o redukcji szumu, poprawie szybkości i wiernym odzwierciedlaniu barw. Tryb zdjęć seryjnych pracuje z szybkością 8 kl/s, a minimalny czas otwarcia migawki to 1/400. s. Zakres czułości ISO zawiera się w przedziale od 100 do 25600. Obsługa aparatu odbywa się poprzez dotykowy ekran WVGA o przekątnej 3,7-cala.

Użytkownicy dostają do dyspozycji 1. trybów tematycznych mających zapewnić optymalne ustawienia dostosowane do warunków otoczenia i do potrzeb fotografa. Szybko przemieszczające się obiekty, np. biegające dzieci, można uchwycić korzystając z trybu "zatrzymanie akcji" (Action Freeze), natomiast tryb "najlepsza twarz" (Best Face)
przedstawi każdego "z jak najlepszej strony" – aparat wykonuje wówczas serię pięciu zdjęć, spośród których użytkownik może wybrać najlepsze wyrazy twarzy poszczególnych osób.

Na system Samsunga składa się 1. wymiennych obiektywów, które mogą współpracować z aparatem NX2000. Opracowany przez firmę Samsung innowacyjny system i-Function umożliwia kontrolowanie za pomocą pierścienia obiektywu najróżniejszych ustawień, np. ustawienia przysłony lub szybkości migawki.

Miłym dodatkiem do modelu NX200. jest ulepszony moduł łączności Wi-Fi, wspierany przez technologię Smart Camera 2.0. Aplikacja Smart Camera App pozwala nawiązywać łączność pomiędzy urządzeniami i przechowywać zdjęcia na innych nośnikach. Dzięki funkcji AutoShare aparat NX2000 przesyła najnowsze zdjęcia za pośrednictwem Wi-Fi do smartfonu lub tabletu od razu w momencie ich wykonywania. Wyjątkowe, utrwalone wspomnienia można błyskawicznie przesłać dalej z mobilnego urządzenia, jeśli użytkownik nie jest w danej chwili połączony z punktem dostępu Wi-Fi. Jednocześnie powstaje zapasowa kopia zdjęć, co jest szczególnie przydatne dla aktywnych fotografów, którzy nie chcą tracić czasu na archiwizację.

Aparat wyposażony jest także w moduł technologii NFC (Near Field Communication), który pozwala sprawnie łączyć aparat NX200. z licznymi smartfonami i tabletami z systemem Android. Wystarczy zbliżyć aparat do innego inteligentnego (wyposażonego w NFC) urządzenia, aby uruchomić aplikację i automatycznie nawiązać bezpośrednie połączenie poprzez Wi-Fi. Ponadto użytkownik może synchronizować swój ulubiony portal społecznościowy – np. Facebook – z dedykowanym przyciskiem Direct Link, aby bez zagłębiania się w menu, jednym przyciskiem udostępnić wybrane zdjęcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)