Samsung niemal podwoił wydajność baterii do smartfonów

Samsung niemal podwoił wydajność baterii do smartfonów

Samsung niemal podwoił wydajność baterii do smartfonów
Źródło zdjęć: © Kārlis Dambrāns / CC
29.06.2015 12:23, aktualizacja: 29.06.2015 21:08

Każdego roku, niemal każdego miesiąca, piszemy o nowych cudownych odkryciach i technologiach, które zrewolucjonizują (w końcu...) sposób zasilania urządzeń mobilnych. I co? I nic. Ale może tym razem się uda.

Czym różnią się te doniesienia od innych? Po pierwsze są dość konkretne, a technologia, którą opisują, to nie królik wyciągnięty z kapelusza, ale rozwijanie tego, co jest obecne już w dzisiejszych czasach. Po drugie, stoi za tym Samsung, o którym nie pierwszy już raz piszemy w tym kontekście i który na jednej z konferencji zaprezentował nawet konkretny czasowy plan wdrożeniowy akumulatorów o podwyższonej gęstości przechowywania energii.

Sprawa, o której donosi w najnowszym numerze czasopismo Nature, dotyczy nieco bardziej odległej przyszłości. Pracujący dla Samsunga zespół naukowców opracował nową technologię budowy akumulatorów litowo-jonowych, używających krzemowej anody (co już zapowiada większą pojemność) wraz z umieszczonymi na górze warstwami grafenu, który poprawia właściwości krzemu, działając pozytywnie na gęstość przechowywania energii i długotrwałą stabilność akumulatora.

Wyniki eksperymentów okazały się bardzo imponujące: przy zachowaniu tej samej wielkości akumulatora naukowcom udało się wyprodukować ogniwa o gęstości przechowywania energii większej o 1,5x do nawet 1,8x, czyli niemal dwukrotnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)