Samsung MV800 MultiView - ciekawy aparat

Samsung MV800 MultiView - ciekawy aparat

Samsung MV800 MultiView - ciekawy aparat
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.10.2011 11:44

Już niedługo do sprzedaży trafi aparat Samsung MV800 MultiView z odchylanym o 180 stopni ekranem o przekątnej 3 cali. Ten ciekawy pod względem zastosowanych rozwiązań oraz designu aparat po raz pierwszy zaprezentowano podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie.

Samsung MV80. MultiView jest pierwszym kompaktem z kategorii „premium” z odchylanym o 180 stopni ekranem dotykowym. Wyświetlacz z interfejsem użytkownika Smart Touch 3.0 powinien zapewnić intuicyjną obsługę, a możliwość zmiany jego położenia ułatwia fotografowanie pod wysokim bądź niskim kątem. Dzięki możliwości przeciągania i przewijania opcji w menu można szybko odnaleźć szukaną funkcję za jednym dotknięciem. Jedną z funkcji Smart Touch 3.0 jest też możliwość spersonalizowania swojego aparatu poprzez ustawienie dowolnego zdjęcia jako tapety w menu urządzenia.

Aparat został wyposażony w szerokokątny obiektyw Schneider-KREUZNACH 2. mm z pięciokrotnym zoomem optycznym oraz matrycę o rozdzielczości 16,1 Mpix. Funkcja Live Panorama umożliwia fotografowanie panoram, dużych obiektów lub grup ludzi poprzez przytrzymanie spustu migawki, przesunięcie aparatu i podejrzenie całej sfotografowanej sceny na wyświetlaczu LCD. Aparat umożliwia też wykonywanie zdjęć 3D.

Samsung MV80. MultiView pozwala korzystać z wielu ciekawych funkcji, jak np. „Magiczna Ramka” oferująca 12 zabawnych wzorów tła np. bilbord, okładka gazety, a także możliwość stworzenia własnego projektu. Z kolei opcja Picture-in-Picture pozwala na wstawienie jednego zdjęcia w inne. Dostępna jest także funkcja Smart Filter dodająca do zdjęć jeden z 14 zaprogramowanych efektów artystycznych, a także Funny Face umożliwiająca zabawne zniekształcanie zdjęć.

Portret dla każdego
Funkcja Pose Guide wskazuje użytkownikowi najlepszą pozycję do zdjęcia portretowego dzięki liniom wyświetlanym na wyświetlaczu, tak, by możliwe było osiągnięcie optymalnego ujęcia z dowolnego kąta. Edytor Zdjęcia zapewnia możliwość edycji obrazu bez konieczności kopiowania go do komputera. MV80. wyposażony jest również w znaną z aparatów 2View funkcję Beauty Shot, która umożliwia korektę wszelkich niedoskonałości w zdjęciach portretowych.

Aparat MV80. wyposażony jest także w funkcję Storyboard Maker. Użytkownicy mogą przygotować scenopisy ze zrobionych zdjęć, wybierając układ graficzny i ustawiając ujęcia w odpowiedniej kolejności.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Podczas wykonywania zdjęcia portretowego aparat automatycznie wyszuka i zarejestruje dodatkowo dwa inne dobre zdjęcia przy różnych ustawieniach zoomu, dzięki czemu za jednym kliknięciem otrzymuje siż trzy ujęcia. Użytkownik może sam zdecydować, które z tych trzech wybrać.

Nagrywanie filmów w HD
Samsung MV80. MultiView nagrywa także filmy w rozdzielczości HD. Aparat niweluje też podczas nagrań dźwięk zoomu, który nie jest rejestrowany na ścieżce dźwiękowej.

Aparat trafi do sprzedaży w połowie października w cenie *999 zł brutto. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)