Samsung: komórka dla fanów internetowego wideo

Samsung: komórka dla fanów internetowego wideo19.07.2007 13:30
Samsung: komórka dla fanów internetowego wideo

Koreański koncern Samsung planuje wprowadzenie na rynek nowego telefonu komórkowego, który pozwoli użytkownikom na nagrywanie krótkich filmów oraz przesyłanie ich do internetowych serwisów filmowych bez pośrednictwa komputera PC. Model SCH-B750 w pierwszej kolejności pojawi się w sklepach w Korei Południowej.

Urządzenie wyposażone zostało w kamerę z matrycą o rozdzielczości trzech megapikseli, system automatycznego ustawiania ostrości ( autofocus ) oraz specjalne oprogramowanie, które umożliwia edytowanie filmów i przesyłanie ich z telefonu do internetowych serwisów filmowych. SCH-B750 rejestruje filmy w rozdzielczości 352 x 288 pikseli. Telefon ma także wbudowany tuner telewizyjny - może więc pełnić funkcję przenośnego telewizora. Cenę urządzenia, które wkrótce powinno pojawić się w koreańskich sklepach, ustalono na 655 USD.

Warto podkreślić, że nowy telefon Samsunga nie jest pierwszym urządzeniem, wyposażonym w narzędzia przeznaczone dla użytkowników internetowych serwisów filmowych. Nie dalej jak wczoraj koncern Sony zapowiedział wprowadzenie do oferty nowej miniaturowej cyfrowej kamery wideo, która również przeznaczona jest do nagrywania filmów tworzonych z myślą o publikacji online - pisaliśmy o niej w tekście "Sony: kamera dla internetowych filmowców" - http://www.pcworld.pl/news/117764.html.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)