Samsung inspiruje sztukę

Samsung inspiruje sztukę

19.06.2009 12:13, aktual.: 19.06.2009 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Electronics oraz Yves Behar - jeden z najbardziej uznanych projektantów wzornictwa przemysłowego – rozpoczęli współpracę, zainspirowaną nowym gatunkiem telewizorów LED TV. Jej efektem jest wyjątkowy projekt artysty - świetlna rzeźba "Anima Terra"

Samsung Electronics oraz Yves Behar - jeden z najbardziej uznanych projektantów wzornictwa przemysłowego - rozpoczęli współpracę, zainspirowaną nowym gatunkiem telewizorów LED TV. Jej efektem jest wyjątkowy projekt artysty – świetlna rzeźba "Anima Terra".

Jak deklaruje producent: "smukłe wzornictwo i ekologiczne zalety nowej technologii oferowanej przez Samsung wyznaczają nowe standardy nie tylko w dziedzinie jakości obrazu i wydajności energetycznej, ale też w zakresie estetyki i pozostają w idealnej harmonii z założeniami artystycznymi projektanta."

Obraz
© Zobacz galerię zdjęć (fot. Samsung)

Sztuka korzystania z nowych technologii
Wielokrotnie nagradzany artysta Yves Behar, założyciel mieszczącej się w San Francisco pracowni Fuseproject to jeden z najbardziej znanych na świecie projektantów wzornictwa przemysłowego. Współpracował m.in. z takimi firmami jak: MINI, Nike, Swarovski, Birkenstock czy Herman Miller. Artysta ceniony jest za innowacyjne zastosowanie nowych technologii w swoich projektach oraz promowanie naturalnego i ekologicznie zrównoważonego sposobu korzystania z dóbr materialnych i życia we współczesnym świecie. Wśród jego wielu realizacji znalazł się m.in. laptop XO przeznaczony dla dzieci z krajów rozwijających się, realizowany w ramach inicjatywy OLPC (One Laptop Per Child –. Jeden Laptop Dla Każdego Dziecka).

Kreatywna współpraca
Jednym z ostatnich projektów Behara jest „Anima Terra”. (łac. Żyjąca ziemia, krajobraz) objęta mecenatem firmy Samsung, świetlna rzeźba. Instalacja została wykonana z cienkich, specjalnie uformowanych metalowych płyt podświetlonych diodami LED. Praca wystawiana jest wspólnie z zestawem telewizorów Samsung LED TV, które zainspirowały artystę do jej stworzenia. Yves Behar zainteresował się diodami LED już pod koniec lat 90., przewidując że staną się przyszłością oświetlenia. Często wykorzystywał je w swoich eksperymentalnych projektach, dzięki czemu współpraca z firmą Samsung, która wprowadziła właśnie na rynek nowe linie telewizorów LED 6000, 7000 i 8000 była czymś zupełnie naturalnym.

Obraz
© Zobacz galerię zdjęć (fot. Samsung)

„Współpraca z firmą Samsung idealnie wpisuje się w moją twórczość, ponieważ dzielimy bardzo podobne przekonania na temat kwestii wdrażania nowych, wymagających zasad ochrony środowiska i szeroko rozumianej ekologii w naszym życiu,”. powiedział Yves Behar. Artysta poparł działania firmy mające na celu rozpropagowanie energooszczędnej i przyjaznej dla natury technologii LED. Wykorzystujące ją telewizory firmy Samsung, oprócz doskonałych parametrów oraz wyjątkowej energooszczędności, mogą pochwalić się także niezwykle smukłą, oryginalną konstrukcją, która sprawia, że wyglądają niczym prawdziwe dzieła sztuki.

*Samsung LED TV *
Partnerstwo firmy Samsung z artystą podkreśla cechy nowych telewizorów LED TV –. piękno, jakość obrazu oraz ich ekologiczny charakter. Podświetlenie tylnego panelu diodami LED zamiast tradycyjnymi lampami CCFL umożliwiło stworzenie najsmuklejszych na rynku telewizorów z wbudowanym cyfrowym tunerem MPEG4 DVB-T (niecałe 3cm głębokości). Obok walorów estetycznych nowy gatunek telewizorów Samsung oferuje także doskonałej jakości obraz i wysoką dynamikę kontrastu, które sprawiają, że kolory (zwłaszcza czerń i biel) są bardziej nasycone.

Ponadto nowe telewizory są bardziej energooszczędne, niż tradycyjne odbiorniki wyposażone w lampy CCFL oferując pobór energii mniejszy nawet o 40%. Wszystkie serie nowych telewizorów Samsung LED – 6000, 7000 i 8000 – spełniają także wymagania certyfikatu Eco Flower (wspólnotowego oznaczenia ekologicznych i przyjaznych środowisku wyrobów).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także