Samsung Gear S2 - są oficjalne informacje na temat ceny!

Samsung Gear S2 - są oficjalne informacje na temat ceny!

Samsung Gear S2 - są oficjalne informacje na temat ceny!
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
30.09.2015 17:49, aktualizacja: 01.10.2015 08:37

Samsung podał w końcu oficjalne ceny zegarka Gear Watch S2 na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest nieco taniej, niż głosiły wcześniejsze plotki. Urządzenie trafi do sprzedaży w piątek, 2 października.

Jak poinformował oficjalnie Samsung, za podstawową wersję zegarka przyjdzie chętnym zapłacić 299,99 dolara, zaś gustowniejszy model Classic kosztować ma 349,99 dolara. Obie ceny są o 50 dolarów niższe, niż wynikało z pierwszych, nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w połowie tego miesiąca.

USA to pierwszy kraj, w którym do sprzedaży trafia nowy smartwatch Samsunga. Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie koreański producent zamierza wystartować z jego sprzedażą w Europie, ani jakich cen należy się spodziewać na naszym kontynencie. Ceny amerykańskie dają jednak pewne orientacyjne pojęcie tego, czego można się spodziewać.

Przypuszczamy, że w Europie będą to wartości zbliżone, ale wyrażone w euro - w takim wypadku wersja podstawowa zegarka mogłaby kosztować w przeliczeniu na złotówki ok. 1200 złotych, zaś Classic - 1400 złotych. Sporo, ale gadżet może być tego warty. Na tegorocznych targach IFA w Berlinie mieliśmy okazję się z nim zapoznać i nasze wrażenia były bardzo pozytywne.


Przede wszystkim inżynierowie Samsunga zaprojektowali wyjątkowo wygodny i praktyczny sposób obsługi smartwatcha. Możemy sterować nim dwojako: w klasyczny sposób, poprzez ekran dotykowy, ale także w zupełnie nowy i wyjątkowo praktyczny sposób – poprzez obracanie pierścienia zamontowanego wokół ekranu. Dzięki temu obsługa staje się znacznie szybsza, a my nie zasłaniamy palcami ekranu.


Zegarek wyposażono w ekran wykonany w technologii SuperAMOLED, pokryty odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass 3. Na spodniej części umieszczono sensor tętna. Co ważne, w odróżnieniu od poprzedniego smartwatcha tego producenta, do korzystania z niego nie jest konieczne posiadanie smartfona z tym samym logo. Jedyny warunek to Android w wersji 4.4 lub nowszej, a także 1,5 GB RAM.

_ DG _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)