Samsung Galaxy S7 - kiedy premiera?

Samsung Galaxy S7 - kiedy premiera?

Samsung Galaxy S7 - kiedy premiera?
Źródło zdjęć: © WP
22.12.2015 13:57, aktualizacja: 22.12.2015 15:00

China Mobile przygotował konferencję prezentującą listę smartfonów, które niebawem wejdą do oferty operatora. Wśród nich znalazł się także wielce oczekiwany następca Samsunga Galaxy S6.

Według danych China Mobile premiery Samsunga Galaxy S7 możemy spodziewać się w marcu 2016 roku. Informacje te pokrywają się z plotkami dotyczącymi amerykańskiej premiery smartfona. Oficjalnie mielibyśmy zobaczyć zapowiedź Galaxy S7 już w lutym przy okazji targów MWC.

Obraz
© (fot. GSMA / chip)

China Mobile zdradził też pułap cenowy urządzenia. Galaxy S7 nie będzie tańszy niż 3000 juanów (1800 zł w bezpośrednim przeliczeniu). Niższej kwoty i tak chyba nikt nie oczekiwał.

Według plotek, Samsung Galaxy S7 będzie się niewiele (niemal niczym) różnił od poprzednika jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. O parametrach i właściwościach Samsunga Galaxy S7 można już czytać co najmniej od kilku miesięcy. Najwięcej kontrowersji wzbudza na razie ekran Samsunga Galaxy S7. Nie chodzi przy tym o jeszcze nowsze, bardziej oryginalne sposoby jego wyginania, ale o cechę tak prozaiczną, jak przekątna. Wcześniejsze pogłoski mówiły nawet, że Galaxy S7 będzie dostępny w dwóch wersjach: z ekranem 5,2 cala oraz 5,8 cala. Najnowsze doniesienia z koreańskich źródeł mówią już tylko o jednym ekranie, za to jego przekątna nadal pozostaje imponująca - 5,7 cala.

Najbardziej prawdopodobny jest zatem scenariusz, że "zwykły" Galaxy S7 wyposażony będzie w mniejszy ekran (5,5 cala?), a potem na rynek wejdzie jeszcze jego powiększona wersja z plusem w nazwie, analogicznie jak miało to miejsce w przypadku Galaxy S6. Inne, ciekawe ale na razie niezbyt wiarygodne pogłoski, mówią o podwójnym aparacie umieszczonym na tylnej ściance telefonu, nie wyjaśniając przy tym, czemu miałby taki dualizm służyć. Warto przypomnieć, że w przypadku HTC One M8 podobne rozwiązanie wykorzystywane jest do badania głębi ostrości i wykonywania zdjęć z rozmytym (software'owo) tłem.

Co w środku? Na razie pogłoski mówią o dwóch wariantach Galaxy S7. różniących się procesorem. Pierwsza wykorzystywać ma Snapdragona 820, natomiast druga korzystać będzie z Exynosa M1.

Cena? Nie wiadomo o niej nic oprócz wspomnianej dolnej granicy równowartości 180. zł. Ale możemy już wysnuć pierwsze wnioski, patrząc na to, jak prezentowały się ceny modeli S6 i S6 edge w momencie premiery:

32 GB 64 GB 128 GB
Samsung Galaxy S6 2999 zł 3399 zł 3799 zł
Samsung Galaxy S6 Edge 3599 zł 3999 zł 4399 zł

_ Opr. SŁK-WP _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 2MyDigitalSSd - wydajne dyski SSD w niezłych cenach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)