Samsung Galaxy S7: 5 milionów sztuk na początek

Samsung Galaxy S7: 5 milionów sztuk na początek29.12.2015 12:42
Samsung Galaxy S7: 5 milionów sztuk na początek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

O Samsungu Galaxy S7 wiemy już coraz więcej, ale niektóre informacje pozostają ze sobą w sprzeczności. Chociażby te, które wymieniają liczbę wersji nowego topowego smartfona koreańskiego producenta.

Raport, do którego dotarły koreańskie media, a na który powołuje się agencja Reutera podaje, że Samsung planuje początkową produkcję około 5 milionów egzemplarzy modelu Galaxy S7. Skromne 5 milionów na dobry początek, a potem to już z górki.

Ale jest w tym raporcie coś mocno intrygującego – wynika z niego, że Samsung planuje zaprezentowanie jedynie dwóch wersji swojego topowego smartfona. Przypomnijmy, że wcześniejsze doniesienia mówiły o co najmniej czterech wersjach, różniących się budową zewnętrzną (nie wnikamy w tym momencie w kwestię zastosowania innych podzespołów): mniejszego i większego Samsunga Galaxy S7 z płaskim ekranem oraz mniejszego i większego Samsunga Galaxy S7 z wygiętym ekranem (wersja Edge)
.

Tymczasem, wspomniany dokument mówi o wprowadzeniu smartfona z płaskim ekranem o przekątnej 5,2 cala, czyli zapewne podstawowej wersji Samsunga Galaxy S7, oraz telefonu z wygiętym ekranem o przekątnej 5,5 cala (czyli wersji Edge). W ramach tych początkowych 5 milionów egzemplarzy wersja płaska obejmować będzie około 3,3 miliona sztuk, zaś wersja z ekranem wygiętym – około 1,6 miliona sztuk. Raport potwierdza również, że premiera Galaxy S7 powinna nastąpić w lutym 2016 roku.

Przedstawiciele firmy Samsung w żaden sposób nie skomentowali raportu, na który powołuje się Reuters, ale sprawa zapowiada się naprawdę ciekawie. Tym bardziej, że obudowy do nowego modelu zdradzają, że większe wersje Galaxy S7 raczej ujrzą światło dzienne. Może zatem pojawią się, ale nie od razu?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Naprawdę groźny laserowy miecz świetlny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)