Samsung Galaxy S6 ze szklaną obudową?

Samsung Galaxy S6 ze szklaną obudową?20.01.2015 21:42
Samsung Galaxy S6 ze szklaną obudową?
Źródło zdjęć: © Szkło metaliczne / Wikipedia via chip.pl

Najnowsze plotki na temat Samsunga Galaxy S6 mówią o szklanej obudowie. Czy ma to związek z nowym szefem do spraw projektowania wyglądu urządzeń?

Niemal pewną informacją na temat najnowszej odsłony serii Galaxy S jest wypuszczenia smartfonu w dwóch wersjach - tradycyjnej oraz EDGE, czyli z zakrzywionymi krawędziami ekranu, tym razem z obu jego stron. Po tym, co Samsung zaprezentował w modelu Galaxy Alpha, jak również innych przedstawicielach serii Alpha, wszyscy spodziewają się metalowych elementów obudowy. Najnowsze informacje pochodzące od bliżej nieokreślonego źródła nazwanego _ Samsung Electronics official _ mówią jednak, że w celu odróżnienia Samsunga Galaxy S6 od serii Alpha, tył obudowy zostanie wykonany ze szkła. Ten zabieg z jednej strony zamknie usta krytykom plastikowych obudów jego poprzedników, ale z drugiej strony zabierze jedną z najważniejszych przewag Samsunga nad Apple i Sony, czyli wymienny akumulator.

Informacja na temat szklanej obudowy w Galaxy S6 zbiegła się dzisiaj z komunikatem o zatrudnieniu Lee Don-tae na stanowisko globalnego szefa do spraw wyglądu urządzeń Samsunga. Do tej pory był on jednym z prezesów znanej w Wielkiej Brytanii firmy projektowej Tangerine. Najbardziej znane projekty tej firmy trafiały głównie do luksusowych linii lotniczych. Poniżej znajdują się przykłady prac, do których Lee Don-tae przyłożył swoją rękę. Co prawda ciężko jest po nich ocenić, w którą stronę pójdzie wzornictwo urządzeń Samsunga, ale być może ktoś z Czytelników znajdzie dla nich ciekawą interpretację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)