Samsung Galaxy S6: pierwsze potwierdzone informacje

Samsung Galaxy S6: pierwsze potwierdzone informacje

Samsung Galaxy S6: pierwsze potwierdzone informacje
Źródło zdjęć: © chip.pl
25.12.2014 11:21, aktualizacja: 25.12.2014 12:02

Czasami dziennikarstwo technologiczne i dziennikarstwo śledcze mają ze sobą trochę wspólnego. W tym przypadku rzeczywiście tak jest.

Na początku oczywiście zaznaczamy, że nadal poruszamy się w kręgu informacji nieoficjalnych. Są to jednak informacje potwierdzone, choć... w dość specyficzny sposób. Chodzi bowiem o opis próbek telefonów przeznaczonych nie do sprzedaży, ale do testowania i dalszego rozwoju, jakie wysłane zostały z Korei Południowej do Indii (lotnisko w Delhi). Nazwa kodowa tego modelu to SM-G430 i wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia właśnie z przyszłym Samsungiem Galaxy S6.

Z samego opisu wynika, że będzie to telefon wyposażony w 5,5-calowy ekran oraz pojedynczy slot na karty SIM. Dzięki nazwie kodowej udało się także uzyskać kolejne informacje – rozdzielczość ekranu to Full HD (1080×1920 pikseli), co przeczy wcześniejszym plotkom o rozdzielczości 4K. Procesor nowego telefonu to prawdopodobnie Qualcomm Xiaolong 801 (taktowanie 2,5 GHz), zaś główny aparat ma mieć rozdzielczość 20 mln pikseli i piksele o proporcjach boków 1:1.

Dla porządku: zdjęcie użyte w artykule przedstawia Samsunga Galaxy S6, ale jest to jedno z wielu jego wyobrażeń krążących w sieci.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sony udostępni "The Interview" za darmo w sieci!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)