Samsung Galaxy S4: Wykryto lukę w zabezpieczeniach

Samsung Galaxy S4: Wykryto lukę w zabezpieczeniach

Samsung Galaxy S4: Wykryto lukę w zabezpieczeniach
Źródło zdjęć: © WP.PL
27.12.2013 14:30, aktualizacja: 30.12.2013 10:25

Wygląda na to, że platforma Knox, opracowana dla klientów korporacyjnych i rządowych, nie jest tak niezawodna, jak reklamowano. Naukowcy z jednego z izraelskich uniwersytetów wykryli usterkę w tym oprogramowaniu.

Luka w zabezpieczeniach oprogramowania smartfonu Samsung Galaxy S4 ma pozwalać na przechwytywanie transmisji danych (w tym maili), nawet jeśli włączone są zabezpieczenia platformy Knox. Samsung został już poinformowany o problemie i, jak twierdzi, analizuje go, ale jest przekonany, że "Knox nie może zostać złamany metodami tego typu”. Co ciekawe, problem nie dotyczy innych smartfonów z platformą Knox, takich jak Note 3. a wyłącznie Galaxy S4.

Stanowisko Samsunga

W przesłanym nam oświadczeniu, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska - Olaf Krynicki - uspokaja: - Samsung traktuje wszelkie zgłoszenia dotyczące luk bezpieczeństwa z wielką powagą, dlatego uwagi nadesłane przez Uniwersytet Ben-Guriona zostaną poddane dalszej, wnikliwej analizie. Jak wynika z posiadanych przez nas informacji, wskazane zagrożenie wydaje się być podobne do innych dobrze rozpoznanych ataków. Technologia KNOX posiada już mechanizmy zabezpieczające przed tego typu zagrożeniami, np.: możliwość konfiguracji VPN oraz obsługę SSL/TLS. W zależności od wykorzystywanego w danej chwili mechanizmu, poszczególne elementy systemu KNOX zapewniają skuteczną ochronę przed wszelkimi atakami. Tego typu złośliwe oprogramowanie z pewnością nie jest w stanie zakłócić architektury KNOX ani przeniknąć do jej wnętrza.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Zobacz jak zmieniały się ekrany w telefonach Samsunga"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)