Samsung Galaxy Note 5 będzie miał niesamowity ekran

Samsung Galaxy Note 5 będzie miał niesamowity ekran

Samsung Galaxy Note 5 będzie miał niesamowity ekran
Źródło zdjęć: © YouTube / Samsung Mobile
10.04.2015 10:32, aktualizacja: 10.04.2015 13:05

Informacje te pochodzą z oficjalnego wydarzenia Samsung Analyst Day, którego uczestnicy mogli zobaczyć specyfikację najnowszej generacji Galaxy Note. Ekran. Skupmy się na ekranie.

Tak więc: wyświetlacz Ultra HD (2160 x 3840 pix) o przekątnej 5,89 cala i gęstością na poziomie 748 ppi (pikseli na cal). W przygotowaniu jest też wersja z zakrzywionym po obu stronach ekranem, który ma mieć przekątną 5,78 cala i tę samą gęstość pikseli.

Oba ekrany UHD otrzymają matrycę, którą Samsung nazywa "diamond-pixel".

To oczywiście niepotwierdzone informacje, jednak będziemy mocno zdziwieni jeśli okażą się nieprawdziwe. Nowe ekrany planowane dla Note 5 mogą również trafić do konsumenckiej wersji Oculus Rift - tak duża gęstość pikseli i wysoka rozdzielczość z pewnością sprawią, że efekt drzwi siatkowych (screen door effect) znany z wersji Oculusa dla deweloperów zniknie całkowicie lub zostanie zredukowany do tego stopnia, że będzie niezauważalny.

W związku z tymi doniesieniami, możemy obawiać się ceny nowych modeli Note. Samsung do tego będzie musiał stanąć przed sporym wyzwaniem, projektując baterię i dopierając procesor do obsługi wyświetlacza UHD. Zdawałoby się, że to jest i tak zbyt duża rozdzielczość jak dla smartfona i zastosowanie w goglach byłoby jedynym logicznym wyjaśnieniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)