Samsung EH5020 - telewizor na cyfryzację w Polsce

Samsung EH5020 - telewizor na cyfryzację w Polsce05.11.2012 14:41
Samsung EH5020 - telewizor na cyfryzację w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Samsung wprowadził na polski rynek nowy telewizor opracowany specjalnie na cyfryzację sygnału telewizyjnego. Model EH5020 wyposażono w funkcję uproszczonej instalacji i nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń typu dekoder czy antena satelitarna - wymagana jest jedynie zwykła antena telewizyjna.

Samsung wprowadził na polski rynek nowy telewizor opracowany specjalnie na cyfryzację sygnału telewizyjnego. Model EH5020 wyposażono w funkcję uproszczonej instalacji i nie wymaga on żadnych dodatkowych urządzeń typu dekoder czy antena satelitarna - wymagana jest jedynie zwykła antena telewizyjna.

Samsung EH502. został skonstruowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić jego montaż oraz instalację. Wystarczy go podłączyć do anteny telewizyjnej, a następnie skonfigurować w trzech prostych krokach aby mieć dostęp do wszystkich kanałów nadawanych na tzw. multipleksach. Dzięki zmianie telewizora użytkownicy nie muszą się też martwić o kupno dodatkowego dekodera czy konieczność sterowania urządzeniami za pomocą dwóch pilotów.

Cały proces konfiguracji nowego telewizora składa się tylko z trzech kroków. W pierwszym wystarczy jedynie potwierdzić predefiniowany język polski, w drugim uruchamiamy automatyczne strojenie telewizora, a w trzecim zatwierdzamy wybór wyszukanych kanałów. Kanały można ustawić w dowolnej kolejności.

Nowy model telewizora Samsunga to przedstawiciel telewizorów LED, wyświetlający obraz w jakości Full HD (192. x 1080 pikseli). Dostępny jest w dwóch wersjach o rozmiarze ekranu 32 i 40 cali. Konstrukcja LED oznacza też niższy pobór energii elektrycznej (nawet 5 razy mniej w stosunku do klasycznego telewizora CRT). Telewizor wykorzystując technologię LED, wyraźnie poprawia jakoś obrazu i dźwięku – w przypadku dekodera, satelity lub kablówki stopień poprawy ograniczony jest możliwościami starego odbiornika kineskopowego. Technologia LED jest również bardzo przyjazna dla oczu. Eliminuje nieprzyjemny efekt migotania znany z klasycznych telewizorów, dzięki czemu oczy praktycznie się nie męczą.

Sugerowane ceny detaliczne:
UE32EH5020 - 1649 zł – model 32 cale
UE40EH502. - 2199 zł – model 40 cali.

Specyfikacja techniczna modelu EH5020:
- technologia ekranu: telewizor LED
- Model dedykowany do cyfryzacji sygnału
- Uproszczenie strojenie kanałów (tylko 3 kroki)
- Rozdzielczość 1920 x 1080 (Full HD)
- 50 Hz CMR
- Digital Noise Filter
- ConnectShare Movie (złącze USB 2.0)
- Tuner cyfrowy DVB-T MPEG4
- SAMSUNG High Glossy Design
- Eco Sensor (czujnik intensywności oświetlenia w pomieszczeniu)
- PIP (1 tuner)
- Dolby Digital Plus, SRS TheaterSound
- Moc muzyczna 2 x 10 W
- Menu ekranowe w języku polskim
- Telegazeta
- Złącza: antenowe, Component, Composite, Scart, HDMI x2, Optyczne Wyjście Audio.
- Wejście Audio Mini Jack, Common Interface +, USB x1
- Możliwość zawieszenia na ścianie (standard VESA)
- Klasa energetyczna: A

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)